Google Yapay Zeka Destekli Video Aracı Tanıtıldı

Google Yapay Zeka Destekli Video Aracı Tanıtıldı

0

Google, Url2Video aracını duyurdu. Bu araç, tanıtım videosu için yeterli bütçesi bulunmayan şirketlere fazlasıyla fayda sağlayacak. Söz konusu olan Yapay zeka destekli proje şirketinizin web sitesi üzerinden edinilmesi gereken bilgileri alıyor ve sizin için tanıtım videosu hazırlıyor. Google yapay zeka destekli video aracı tanıtımını gerçekleştirdi

Google yapay zeka destekli video aracı tanıtıldı: Url2Video

Google yapay zeka destekli video aracı tanıtıldı

Google’a ait olan bu yeni olan araç sayesinde hazırlanan tanıtım videonuzun süresini ve boyutlarını belirterek fazla vakit kaybetmeden sonuç elde edebilmeni mümkün oluyor. Özellikle Küçük ölçekli şirketlerin işine fazlasıyla yarayacak bu proje sayesinde tanıtım videosu için ekstra bir bütçe ayırılmayacak ve bu yükten şirketler kurtulacak.

Videoyu oluştururken web sitesinin tasarım özelliklerinden, fotoğraflardan ve metinlerden yararlanan Url2Video aracının model yapısı profesyonel tasarımcılar ile birlikte hazırlandı. Bazı değişkenler göz önüne alınarak çalışan araç, sayfayı analiz ettikten sonra temel ögeleri tespit ediyor.

Kullanıcıların belirlediği koşullara göre videoyu oluşturmak için web sitesi üzerinden en uygun görselleri ve metinleri seçiliyor. Bu araç sayesinde ihtiyaç duyulduğunda manuel de değişiklik yapılabiliyor. Çin menşeili Baidu, benzer bir projeyi kullanıma sunmuştu.

Baidu tarafından geliştirilen yapay zeka destekli proje herhangi bir web sitesinde yer alan metni seslendirerek haber videosu haline getirebiliyor. Google da Baidu projesine benzer şekilde Url2Video aracına seslendirme özelliğini eklemeyi düşündüğünü geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

Söz konusu bu araç ve özellik ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaprak fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir