İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. YouTube Video
 3. Google Üst Sıralara Çıkma Yöntemleri! Google İlk Sayfada Çıkma

Google Üst Sıralara Çıkma Yöntemleri! Google İlk Sayfada Çıkma


Eğer bir web siteniz veya blogunuz varsa en çok isteyeceğiniz şeylerden biri trafiğinizin artmasıdır. Bundan dolayı Google üst sıralara çıkma, Google ilk sayfada çıkma ve siteyi Google’da üst sıralara çıkarma gibi yöntemleri uygulamak zorundasınız. Belirleyeceğiniz anahtar kelimeleriniz ile Google aramalarda üst sıralarda çıkmak sizin için maddi ve manevi bakımdan çok önemli. Ancak Google da üst sıralara çıkmak için oturup beklemekten daha çok sıkı bir çalışma gerekiyor.

Google İlk Sayfada Çıkma Videolu Anlatım

Google Üst Sıralara Çıkma Yöntemleri

Google’da üst sıralara çıkma yöntemleri araştırması yaptığınızda hemen hemen birçok sitede belirli bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemlerin en önemlilerinden bazıları;

 • Site hızının çok iyi olması
 • Kaliteli içerik üretilmesi
 • Kaliteli backlink elde edinilmesi

olarak sayılabilir. Ancak bu maddelerin sayısı artırılabileceği gibi, maddeler de kendi içlerinde onlarca maddeye bölünebilir.

Google’da üst sıralara çıkmak, mevcut bulunan sitelerin tümü için büyük bir başarıdır. Aramalardaki konumunuza göre sitenize gelecek ziyaretçiler artar veya azalır. İnsanlar, arama yaptıklarında çıkan sonuçların genellikle 1. Sayfasına bakarlar. Yani 1. Sayfada yer almanız demek, Google ziyaretçileri için potansiyel bir liman olmanız anlamına gelir. Google aramada en üstte çıkma sizlerin dikkat çekmesine de neden olur.

Anahtar kelimeler, başlıklar, bold kullanılarak yazılmış cümleler referans alınır. Bunun sonucu olarak sayfanın ne anlatmak istediğine ulaşılır. Fakat burada bir diğer önemli unsur kalitedir. Google, ziyaretçileri için en kaliteli siteleri sunmayı hedefler. Bu nedenle kalitesi yüksek siteleri daha üst sıralara çıkartır. Google da sıra yükseltmek için sitenizin bu koşullara uygun olması şart.

Google Üst Sıralara Çıkma Yöntemleri

 • 1. Doğru Anahtar Kelime Seçimi , Anahtar Kelime Araştırma
 • 2. Yüzde Yüz SEO Uyumlu İçerikler Üretin
 • 3. Okuyucuları Uzun Süre Sitenizde Tutmaya Çalışın
 • 4. Doğru Başlık Ve Alt Başlık Kullanımı
 • 5. Aramalara Uygun Görseller Kullanın

1. Doğru Anahtar Kelime Seçimi , Anahtar Kelime Araştırma

Google Üst Sıralara Çıkma Yöntemleri

Google da sıra yükseltmek istiyorsanız eğer öncelikle doğru anahtar kelimeler belirlemelisiniz. Ayrıca anahtar kelimelerinizi seçerken yapacağınız şey Google’da yapılacak aramalara göre kelime bulmanız. İnsanlar arama yaparken hangi kelimeleri kullanıyor? Bu tarz şeyleri öğrenip anahtar kelimenizi belirlemelisiniz.

Seçeceğiniz anahtar kelimeyi yazınızda kullanma sıklığınızda fazlasıyla önemli. Olması gerekenden fazla kullanıp Google da üst sıralara çıkmak için beklemeniz saçma olacaktır. Ayrıca anahtar kelimenizin yoğunluğu Google tarafından incelenir ve kullanıcıları sıkmaması gerekir.

Google ilk sayfada çıkma için anahtar kelime araştırması yapabileceğiniz ücretsiz Google Ads ve Keywordtool.io mevcut. Bu siteler üzerinden kelime araştırması yapabilirsiniz.

2. Yüzde Yüz SEO Uyumlu İçerikler Üretin

SEO, genel olarak içeriklerin Google gibi arama motorları tarafından analiz edilirken doğru anlaşılabilmesini sağlayan bir takım koşullardır. Anahtar kelime seçimi, başlık kullanımı gibi çok sayıda farklı parametreyi içerisinde bulundurur. Yüzde yüz SEO uyumlu bir içerik hazırladığınızda Google aramada en üste çıkma için bir adım daha atmış olursunuz.

Yüzde yüz SEO uyumlu içerikler hazırlamak için çeşitli analiz programlarından yararlanabilirsiniz. Ancak ücretsiz olarak sunulan bu hizmetten yararlanabilmeniz çok mantıklı değilken ücretli sunulan hizmetin kalitesi fazlasıyla yüksek.

3. Okuyucuları Uzun Süre Sitenizde Tutmaya Çalışın

Google’da üst sıralara çıkmak

Google da üst sıralara çıkmak için Google’ın sizi doğru bir site olarak tanıması gerekir. Sitenizdeki içeriğin okunabilir olması, reklamlarınızın, görsellerinizin ya da site tasarımınızın okuyucuya engel olmaması gerekir. Ziyaretçinin sitenizde ne kadar kaldığını analiz eden Google, ziyaretçiler hangi sitede daha uzun süre kalıyorsa, o siteleri daha üst sıralara yükseltir.

Bunu sağlamak için ziyaretçileri sıkmayacak, okumaya devam etme isteği uyandıracak eğlenceli ve akıcı bir anlatım tarzını benimseyin. Ayrıca okuyucuların hangi sayfalarınızda daha çok kalıp kalmadığını, Google Analytics üzerinden sürekli takip ederek geliştirmeler yapın.

4. Doğru Başlık Ve Alt Başlık Kullanımı

Hazırlayacağınız içeriklerin okunabilirliğini arttırmak için başlık düzeni çok önemli. Bunun yanında başlık ve alt başlıkların doğru hazırlanılması ile sitenize gelen ziyaretçiler okuyup anlama konusunda sorun yaşamazlar. Ayrıca google robotları yazınızı incelerken bu uyuma da dikkat ederler.

SEO açısından başlık seçiminin önemi büyüktür. Sitedeki başlıkların büyük bir kısmı konuyla ilgili olmalı fakat birkaç başlığın anahtar kelimelerden oluşması gerekir. Bu sayede Google, içeriği daha kolay anlayabilir ve bu sayede üst sıralarda yer edinmek bu içerik için daha kolay olur.

5. Aramalara Uygun Görseller Kullanın

Üreteceğiniz içeriğin metin kısmına ne kadar dikkat ediyorsanız görsel kısmına da bir o kadar dikkat etmelisiniz. Google’da arama yapanların %30’luk kısmı görseller kısmından arama yapmakta. Yani anlayacağınız üzere kaliteli ve dikkat çeken bir görsel hazırlarsanız sitenize ziyaretçi çekme ihtimaliniz fazlasıyla yükselir.

Google, içeriğinizin içerisindeki, içeriğinizin ana görselini toplayarak Google görseller bölümünde benzer bir yarışa koyar. Eğer görseliniz diğerleri içinden daha yüksek tıklamaya sahip geliyorsa aynı şekilde Google sıralamanıza da etki eder ve daha üst sıralarda yer alırsınız.

Google Üst Sıralara Çıkma Yöntemleri

Ayrıca siz de bir siteniz olsun istiyorsanız ve,

 • Web sitemi nasıl üst sıralara taşırım ?
 • Googlede üst sıralara nasıl çıkılır ?
 • Google da üst sıralara çıkmak için ne yapmalı ?
 • Arama motorlarında ilk sırada yer almak için ne yapmak gerekir ?
 • Google aramalarında çıkmak istiyorum
 • Siteyi google da üst sıralara taşıma nasıl olur ?
 • Google Üst Sıralara Çıkma teknikleri

diye sorular soruyorsanız, doğru yerdesiniz.

Sizler için Google ilk sayfada çıkma ve Google üst sıralara çıkma yöntemleri hakkında yazı oluşturduk. Bunun yanında yazımızda bulunan 5 madde sayesinde sizlerde Google da üst sıralara çıkabileceksiniz. Umarız bu yazımız sizlere faydalı olabilir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. 9 ay önce

  Gerçekten başarılı, bende bu yöntemleri kullanıp google üst sıralara çıkmak istiyorum

 2. gerçekten güzel yazılar ve videolar paylaşıyorsunuz yaptıklarınız bize çok şey katıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir