Google, ücretli yapay zeka modeli Bard Advanced üzerinde çalışıyor!

Google, ücretli yapay zeka modeli Bard Advanced üzerinde çalışıyor!

0
Bard Advanced

Teknoloji devi Google, son zamanların en popüler teknolojisi olan yapay zeka için yaptığı yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. Son olarak gündeme taşınan ve şirketin en gelişmiş modeli olan “Bard Advanced” ise kısa bir süre sonra kullanıcı deneyimine sunulacak gibi görünüyor. Peki, bizler bununla ilgili olarak neler biliyoruz? İşte detaylar!

Google Bard Advanced, ücretsiz olmayacak!

Yapay zeka dünyası bir süredir, Google’ın yeni çalışmaları olduğu bilgileriyle çalkalanıyordu. X’te (Twitter) paylaşım yapan, Bedros Pamboukian isimli bir kod analisti, Google Bard’ın standart versiyonunun içerisindeki kodlarda şirketin yeni projesine işaret eden birtakım detaylar fark etti. Yaptığı sosyal medya paylaşımıyla birlikte bu detayı teknoloji dünyasına da aktaran isim, karşılaştığı detaylara ilişkin görselleri de paylaştı.

Google’ın kısa vadede pazara sunmayı planladığı yapay zeka yeniliklerini çok daha belirgin hâle getiren bu paylaşım, aynı zamanda birtakım tespitleri de ihtiva ediyor. Paylaşımı yapan analist; Bard Advanced’in Google One aboneliği kapsamında kullanıcı deneyimine sunulacağı ve ilk üç ay için ücretsiz bir deneme sürecinin söz konusu olacağını belirtiyor.

An itibarıyla son geliştirme aşamasında olduğu ve teknik altyapısının büyük ölçüde tamamlandığı tahmin edilen modelin Google’ın Gemini Ultra dil modelini temel alıyor olması bekleniyor. Şirketin şu ana kadar sahip olduğu en güçlü yapay zeka çözümü olarak lanse edilen modelin 2024 yılı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Bard Advanced adımıyla birlikte şirketin yapay zeka dünyasındaki otoritesinin güçleneceği ise yaygın tahminler arasında yer alıyor.

Peki, sizler bu konuyla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce model, ChatGPT’nin ücretli versiyonuna (ChatGPT 4) kıyasla nasıl bir konumda olacak? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-bard-advanced

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir