Google, çalışanlarının gözünü korkuttu: Bard’a dikkat edin!

Google, çalışanlarının gözünü korkuttu: Bard’a dikkat edin!

0
Google, çalışanlarının gözünü korkuttu Bard'a dikkat edin!

Yapay zekanın artış gösterdiği günümüzde büyük teknoloji şirketleri kendi sohbet botlarını geliştiriyor. Bu şirketlerden biri de Google oldu. Şirket, Bard adını verdiği gelişmiş sohbet botu ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Açıklamasında Google, çalışanlarını Bard ve benzerleri hakkında uyardı. İşte detaylar!

Google, Bard’ın oluşturduğu kodu kullanmamalarını söyledi

Dünyanın önemli teknoloji şirketleri arasında yer alan Google, bugün oldukça ilginç bir gelişmeyle gündemde yer aldı. Son haberlere göre Google, kendi çalışanlarını gizli bilgileri ifşa etmemeleri ve Bard’ın oluşturduğu kodu kullanmamalarıyla ilgili uyardı.

Google, çalışanlarının gözünü korkuttu Bard'a dikkat edin!

Uzman kişiler daha öncesinde kullanıcıları Bard ile yaptıkları konuşmalara hassas bilgileri dahil etmemelerini belirtti. Diğer büyük şirketler de benzer şekilde çalışanlarını özel belgeleri veya kodları sızdırmaya karşı uyardı.

Google, hala Bard’ın yararlı bir araç olduğunu ve geliştiricilere yardımcı olduğunu belirtiyor. Ancak sınırlamalar konusunda daha şeffaf olmak istediklerini de ifade ediyor. Bu durumda sohbet robotlarının algoritmalara ve makine öğrenimine dayalı araçlar olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bunun yanı sıra fazlasıyla bilgi işleyebilmelerine ve ilginç yanıtlar üretebilmelerine rağmen bilgileri, eğitildikleri verilerle sınırlı. Bu robotlar üzerinde çalışan şirketler ve geliştiriciler, sınırlamaların farkında ve sürekli iyileştirme çalışmaları yapıyor. Tüm bunların üzerine aynı durum ChatGPT ile de yaşandı.

Google, çalışanlarının gözünü korkuttu Bard'a dikkat edin!

AppleSamsung ve JPMorgan Chase gibi şirketlerdeki büyük isimler ChatGPT ile ilgili olarak geri adım atmaya karar verdiler. Bunun üzerine Google’ın kendi çalışanlarını uyarması da oldukça dikkat çekti. Teknoloji ilerledikçe sohbet robotlarının doğruluğunda, anlama ve yanıtlama yeteneğinde önemli gelişmelerin gelmesi kaçınılmaz.

Peki, siz Google uyarı konusuyla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Sizce sohbet robotları kişisel bilgileri alıyor mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-bard-calisan-uyari

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir