Google Stadia Güncellendi! Stadia’daki Yenilikler

Google Stadia Güncellendi! Stadia’daki Yenilikler

0
Google Stadia Güncellendi

Google Stadia Güncellendi! Google, teknoloji devi olarak geçen sene tanıttığı oyun platformu Stadia için yeni bir güncelleme yayınladı. Önemli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler içeren güncellemenin detayları haberimizde.

2019 yılında piyasaya bomba gibi düşen bulut oyun platformu Google Stadia, tanıtıldığı andan itibaren bir çok kişide merak uyandırdı. İnternet üzerinden indirmelere, oyun konsollarına veya oyun bilgisayarlarına gerek kalmadan bir çok oyunu oynamanıza imkan tanınıyor. Muhteşem platform, sunduğu güvenli yapı ile de oldukça beğenildi.  

Şimdi ise Google‘ın büyük yatırımlar yaptığı ve kullanıcıların beğenisine sunduğu oyun platformu için performans iyileştirmesinin yanında hata düzeltmeleri içeren yeni bir güncelleme yayınlandı.

Google Stadia Yenilikleri

Google Stadia Yenilikleri

Tanıtıldığı andan itibaren tüm ilgiyi toplayan Stadia’nın internet üzerindeki arayüzünde bildirim engelleme menüsü butonları ile kontrolör kısmı kullanıcıların oyunları açması sırasında sorunla karşılaşmalarına sebep olan bir hata barındırıyordu. Neyse ki Stadia ekibi, platformu daha iyi ve verimli bir hale getirmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İnternet üzerinden kullanılan arayüzde görülen ve kullanıcılar tarafından bildirilen bu sorunları çözmek adına yeni bir güncelleme yayınladı.  

Yayınlanan güncelleme ile Stadia ekibi ilk olarak kullanıcıların arayüz  etkileşim kurmasını oldukça zorlaştıran ve “Ana Sayfa” ile “Mağaza”  butonlarına erişmeyi engelleyen hatayı düzeltti. Böylelikle menü butonlarını ekranın üst kısmına taşıyan ekip, birçok kullanıcının başını ağrıtan bir sorunu da çözmüş oldu.  

Stadia ekibi kontrolör kısmında yer alan soruna da el attı. Kullanıcıların internet tarayıcısı üzerinden Stadia platformunu kullandığı esnada oyun kitaplığına ulaşmalarına engel olan bir hatayı da verilen güncelleme ile düzeltti.

Her ne kadar sunulan güncelleme ile önemli sorunlar büyük ölçüde çözülmüş olsa da Stadia’nın tarayıcı arayüzünde hala iyileştirmelere ihtiyaç duyuluyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir