İnsanlı Roket Fırlatımı İçin Beklenen Haber! NASA Açıkladı

İnsanlı Roket Fırlatımı İçin Beklenen Haber! NASA Açıkladı

0
İnsanlı Roket Fırlatımı İçin Beklenen Haber

İnsanlı roket fırlatımı için NASA’dan yeni bir açıklama yaptı. SpaceX projesi olarak da bilinen bu proje, çok yakında tarihi bir olaya imza atacak. Falcon 9 isimli roket ile Crew Dragon isimli uzay aracı neler yapacak?

İnsanlı roket fırlatımı için Nasa hazır: SpaceX projesi 

Kennedy Uzay Merkezi ile Uluslararası Uzay İstasyonu arasında bir yolculuk planlayan NASA, uçuşa dair kontrollerin tamamlandığını bildirdi. Yetkililer, roketin fırlatılmaya hazır olduğunu söyledi.

NASA ile SpaceX arasında gerçekleştirilen toplantı oldukça verimli geçti. Bu operasyonda bir roket ile iki astronot kullanılacak. ABD Başkanı Donald Trump’ın da bu etkinliğe katılacağı düşünülüyor.

NASA’da bir yönetici olarak görev alan Jim Bridenstine, tarihi fırlatış için hazır olduğunu belirtti. 27 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirilen olan bu etkinlik, milyonlarca kişi tarafından takip edilecek.

Bu deneme, SpaceX’in insanlı roket fırlatma konusundaki ilk deneyimi olacak. Ayrıca kendisine ait olan Twitter hesabı üzerinden bu konu hakkında bir paylaşım yapan Bridenstine, verdiği bir demeçte yapılan incelemelerden emin olduğunu söyledi.

Daha önce Space Shuttle isimli bir proje daha hayata geçirilmişti. Space Shuttle projesi, 2011 yılında NASA tarafından yönetilmişti. Bu bağlamda 9 yıl sonra ilk kez insanların da bulunduğu bir proje daha hayata geçirilecek.

Bu tarihi proje için yayımlanan fotoğraflara bir göz atabilirsiniz. Bunun dışında roket içerisinde yer alacak olan kişiler açıklandı: Doug Hurley ve Bob Behnken. Konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir