Google Servisini Kapatma Kararı Aldı! Fişini Çekti

Google Servisini Kapatma Kararı Aldı! Fişini Çekti

0
Google Servisini Kapatma Kararı Aldı

Söz konusu Google olduğu anda, servis kapatma haberleri pek çok kişinin alıştığı bir durum haline geldi. Kapatılan servislerin toplanıp listelendiği bir site dahi mevcut bulunuyor. Google kara büyük bir şirketin bunları yapma imkanı da oluyor. Deneme yanılma yolu ile kullanıcılarına hizmetler sunmaya çalışıyor. Bundan dolayı kapatılmasına karar verilen Google Cloud Print servisi, kapatılan servislerin sonu olmayacak gibi gözüküyor. Google servisini kapatma kararı aldı.

Google gibi büyük bir şirketin her yıl servislerini kapatması da, kullanıcıları tarafından bazı zamanlar garip karşılanabiliyor. Bunu da gayet doğal olarak görüyoruz.

Google Servisini Kapatma Kararı Aldı! Google Cloud Print yolun sonuna geldi

Siz dahil bir çok internet kullanıcısı, tahminen Cloud Print‘i bir kez bile deneyimlemedi. Cloud Print, geleneksel yazıcılar için sınırlı erişimi olan veya hiç erişimi olmayan ChromeOS kullanıcıları için yıllar önce tasarlanmıştı. Fakat günümüzde ChromeOS’un yazıcılar için daha kapsamlı bir desteği bulunması ile birlikte Cloud Print’de kullanılmayan bir servis konumuna geldi.

Söz konusu servis, arkadaşlarla yazıcı paylaşma tarzında eşi bulunmayan özelliğe sahip olsa da Google’ın bu servisi devam ettirmesi için hiçbir neden kalmadı. Google tarafından Cloud Print servisi için alınan kapatma kararı, 31 Aralık 2020’de tamamlanacak. Hizmeti herhangi bir nedenle kullanmayı seviyorsanız, tüm yazdırma işlerinizi Yılbaşı Gecesi’nden önce halletmenizi önermekteyiz.

ChromeOS kullanıcıları ise varsayılan yazıcılarını değiştirmek zorunda. Kullanıcılarını unutmayan Google, Cloud Print hizmetini taşımayı bilmeyen kullanıcılar için de rehber yayınladı. Google tarafından yayınlanan rehbere buradan ulaşabilirsiniz.

Google geçtiğimiz günlerde popüler mesajlaşma uygulaması olan Hangouts için kapatma kararı almıştı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir