Google Play İncelemeleri Daha Kolay Gerçekleşecek

Google Play İncelemeleri Daha Kolay Gerçekleşecek

0

Yıllardır herkesimin merakla beklediği, özellikle Android kullanıcılarının istediği özellik sonunda geliyor. Uygulamag geliştiricilerinin sahip oldukları projeleri öne çıkarmak için en büyük yardımcısı olan kullanıcı incelemeleri daha kolay bir hal alacak. Google Play incelemeleri artık daha kolay bir şekilde gerçekleştirilecek.

Google Play incelemeleri uygulama içerisinden yapılabilecek

Google Play incelemeleri uygulama

API Google tarafından yeni hayata geçirildi ve bu sayede uygulama incelemelerini, uygulamadan çıkış yapmadan kolayca halledebileceğiz. Getirilen bu özellik sayesinde uygulamaların kullanıcılardan sürekli beş yıldız istemesini engelleyecek. Hem geliştirici, hem de kullanıcı için fazlasıyla yararlı bir güncelleme yolda.

Bu özelliğin daha basit hale getirilmesi için geliştiriciler uzun zamandır talepte bulunuyordu. Sonunda istedikleri bu mükemmel güncellemeye sahip olacaklar gibi görünüyor.

Android’in resmi blogunda kısa süre önce yayınlanan gönderi, uygulama geliştiricilerinin bu yeni güncellemede ki özelliği uygulamaya nasıl ekleyebileceği konusunda bilgiler içeriyor. Eğer bir uygulama geliştiricisi iseniz özelliği uygulamanıza veya oyununuza eklemek için talimatlara buradan ulaşabilirsiniz.

Söz konusu olan bu güzel özellik uygulamayı açtığınızda hemen karşınıza çıkmayacak, bildirimlerin karşınıza çıkacağı zamanı uygulamanın kendisi belirleyecek. Oyun oynarken veya uygulamada işlerinizi yaparken bu bildirimlerin bir anda karşımıza çıkması hiç hoş olmazdı.

Bu özelliğin yakın zamanda daha fazla uygulamada kullanılacağını öngörülüyor. Sizce bu faydalı bir yenilik mi? Söz konusu güncelleme hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir