Koronavirüs Aşısı Bulundu! Vlademir Putin Açıkladı

Koronavirüs Aşısı Bulundu! Vlademir Putin Açıkladı

0

Kısa süre önce açıklanan habere göre Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin, koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşının tescil edildiğini açıkladı. Koronavirüs aşısı bulundu açıklaması gündeme bomba gibi düşerken sıkça konuşulan bir konu oldu.

Putin Açıkladı! Koronavirüs Aşısı Bulundu

Koronavirüs Aşısı Bulundu

Son dakika paylaşılan habere göre Putin, koronavirüs aşısı testinin olumlu sonuçlandırdığını bildirdi. Yapılan açıklamada ”Kızıma da yapıldı, yakın zamanda üzerime başlıyoruz” dedi.

Koronavirüs aşısıyla ilgili dünyayı meraklandıran ve heyecanlı bekleyişe sürükleyen açıklama Rusya’dan geldi.

Salgının tüm dünyayı etkisi altına almasından itibaren aşı çalışmaları birçok ülkede başlamıştı. Bu çalışmalar doğrultusunda aşılar yapılmaya, yapılırken testlerinin gerçekleştirilmesine de devam edilmişti.

Aşıların öncelikle laboratuvarlarda testleri yapılırken sonrasında hayvanlar üzerinde denenmeye başlamıştı. Test aşamaları bu şekilde ilerlerken son olarak da insanlar üzerinde deneme aşamasına gelinmişti.

Türkiye dahil birçok ülke koronaviürsü için aşı bulmaya çalışırken sevindirici haberi Rusya Devlet Başkanı Putin verdi. Konuşmasında koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşınınn-tescil edildiğini açıklayan Vlademir Putin, aşı testinin kızının üzerinde denendiğini de aktardı.

Hükümet yetkilileriyle bir toplantıda Putin, ”Bildiğim kadarıyla, bu sabah dünyada bir ilk olarak yeni tip koronavirüse karşı ilk geliştirilen aşı tescillendi” dedi.

Rusya Sağlık Bakanı’nın kendisini bu konu hakkında bilgilendirmesini isteyen Putin, ”Yine de aşının oldukça etkili olduğunu, kararlı bir bağışıklık oluşturduğunu biliyorum. Tekrarlıyorum: Aşı gerekli tüm denemelerden başarıyla geçti” dedi.

Bu süreçten sonra aşının seri üretime başlayacağı belirtildi. Diğer ülkelerdeki çalışmalar devam ederken Rusya’nın bu ani açıklaması dünyada çok ses getirdi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir