Google Görüntüler! Yeni Kontrol Özelliği Ekliyor

Google Görüntüler! Yeni Kontrol Özelliği Ekliyor

0
Google Görüntüler

Google Görüntüler, Pazartesi günü Google Görseller için insanların İnternet’te gördükleri konusunda daha bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir olgu denetimi özelliği ekledi . 

Fotoğraflar ve videolar insanlara yardım için inanılmaz bir yoldur. Dünyada neler olup bittiğini anlamak Google: “Ancak görsel medyanın gücünün bir dezavantajı da var. Özellikle de bir görüntünün kökeni, özgünlüğü veya bağlamıyla ilgili sorular olduğunda.”

Google Görseller’de arama yaptığınızda bazı sonuçlarda küçük resim görüntüsünün altında bir Gerçek Kontrol etiketi görünebilir. Google kullanıcıları, resme hafifçe vurarak durum kontrolünün bir özetini görebilir. Etiket, belirli görüntülerle ilgili kontrol edilmiş haber makaleleri ve hikayede bir görüntü içeren makaleler için de görünebilir.

Şirket, blog sayfasında yayınladığı yazıda “Fotoğraflar ve videolar, insanların dünyada neler olduğunu anlaması için olağanüstü yollar ancak görsel medyanın özellikle bir görselin bağlamı, doğruluğu ve kökeni konusundaki sorgulamalar konusunda eksik yönleri bulunuyor” ifadelerini kullandı. Google Görüntüler güncellenerek karşımıza çıkıyor.

CNET’te yer alan habere göre Google Görseller’de yaptığınız bir aramada bazı sonuçlara ait küçük resimlerde bir doğrulama kontrolü etiketi görebilirsiniz. Google kullanıcıları, görselin üstüne tıkladıklarında doğrulama kontrolünün bir özetiyle karşılaşacaklar. Ayrıca bu etiketler sadece görsellerde değil belli görseller hakkındaki makalelerde ve içerisinde görsel barındıran yazılarda da ortaya çıkabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi alt kısımda yorumlar bölümünden bizlerle ve okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir