Google Fotoğraflardan Üzücü Haber! Açıklama Geldi

Google Fotoğraflardan Üzücü Haber! Açıklama Geldi

0

Uzun zamandır yayında olan fotoğraf ve video depolama uygulaması Google Fotoğraflar, maalesef ki ücretsiz depolama alanını sonlandırıyor. Söz konusu Google Fotoğraflar uygulaması, video ve fotoğraf yedeklemeye imkan sağlıyor. Fakat Google’ın aldığı karar ile uygulamaya özel olarak ayrılan alan desteği kapatılıyor. Geçtiğimiz yılda söz konusu duyuruyu yapan şirket, son gün için 1 Haziran tarihini verdi. Google Fotoğraflardan Üzücü Haber! Açıklama Geldi

Google Fotoğraflardan Üzücü Haber! Açıklama Geldi

Google Fotoğraflardan Üzücü Haber! Açıklama Geldi

1 Haziran tarihinden itibaren uygulamaya yüklenen tüm yeni fotoğraflar ve videolar, Google hesabıyla birlikte gelen ücretsiz 15 GB kapasiteye dahil olacak .Google hesabı ile birlikte gelen 15 GB kapasiteye dahil olan servisler daha önceden Drive ve Gmail‘di. Fakat, yeni karar ile bu servislere Google Fotoğraflar da katılıyor.

Belirtelim ki 1 Haziran tarihine kadar Fotoğraflar uygulamasını eskisi gibi kullanmaya devam etme şansınız var. Özellikle de depoladığınız fotoğraflar ve videoların kapasitesi büyükse, geç kalmadan yedekleme yapmanızı öneririz. Fakat Google Fotoğraflar tarafından sağlanan ücretsiz depolama alanı, Pixel kullanıcıları için değişiklik söz konusu olmayacak. Kısacası Pixel kullanıcıları konu olan bu değişiklikten muaf olacak.

Yaklaşık olarak 5 yıl önce kullanıma sunulan ve cihazlardaki fotoğrafları/videoları kısıtlama olmadan görüntülemenize imkan sağlayan Google Fotoğraflar uygulaması popülerliğini koruyor. Söz konusu olan  Google Fotoğraflar uygulaması içinde 4 trilyondan fazla fotoğraf mevcut. Ayrıca uygulamayı kullanan kullanıcılar da her hafta uygulamaya 28 milyar yeni fotoğraf ve video ekliyorlar. Bu yüzden daha iyi hizmet verebilmek için Google, Fotoğraflar uygulaması ile gelen sınırsız depolama alanı politikasında değişiklik yapıyor.

Söz konusu olay ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir