Gmail iOS Uygulaması Güncellendi! Aylar Sonra Bir İlk

Gmail iOS Uygulaması Güncellendi! Aylar Sonra Bir İlk

0

Beklenen oldu ve sonunda Google Gmail’i ve iOS uygulamalarını aylar sonra güncelledi. Bunun yanında Chrome ve Drive güncellemeleri halen daha arka planda. Şimdilik bir gelişme yaşanması düşünceler arasında yok. Gmail iOS Uygulaması Güncellendi!

GoogleMeet, E-Tablolar, Dokümanlar, Takvim ve Görevler ile birlikte aylardır ilk kez Gmail iOS uygulamasını güncelledi. Ayrıca iOS 14‘te pencere öğelerini destekleyen Görevler dışında, performans iyileştirmeleri de içeren güncellemeler mevcut. Kullanıcılar bu durumdan gayet memnun.

Gmail iOS Uygulaması Güncellendi!

Gmail iOS Uygulaması Güncellendi

Apple, üçüncü taraf geliştiricileri gizlilik beslenme etiketleri göndermeye zorlamaya başlamıştı. Bu adımdan beri Google Şubat ayındaki birkaç YouTube güncellemesi hariç, bu uygulamaların yeni sürümlerini ilk kez kullanıma sundu. 

Ayrıca, diğer bazı büyük Google iOS uygulamaları şimdiye kadar güncelleme almadı. Şirket, Kasım ayından bu yana Chrome uygulamasında değişikliğe gitmedi. Google, Drive uygulamasının en son sürümünü, Apple’ın gizlilik etiketlerini zorunlu hale getirmesinden bir gün önce 7 Aralık‘ta kullanıma sundu. Drive, App Store sayfası artık bir gizlilik etiketi içeriyor, ancak Chrome’un hala yok.

Dünya devi şirket olan Google’ın Apple’ın adımlarına geç cevap vermesi akıllara takılan bir konu. Bunun yanında aylardır güncelleme yüzü görmeyen uygulamalar da yeni bir şeyler hazırlandığı düşünülmekte.

Google’ın iOS uygulamalarını güncelleme konusundaki tutumunu siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir