GM Elektrikli Kamyonet Üretiyor! Chevy Silverado

GM Elektrikli Kamyonet Üretiyor! Chevy Silverado

0

Popüler arama şirketlerinden biri olan General Motors (GM), elektrikli kamyonet ürettiğini doğruladı. Chevy Silverado kamyonetleri elektrikli olarak piyasaya sürülmesi planlanmakta. Söz konusu araçlar yeni bataryada güç alması ile beraber tam şarj ile 640 km yol gidebilmekte. GM Elektrikli Kamyonet Üretiyor!

GM Elektrikli Kamyonet Üretiyor! Chevy Silverado

GM Elektrikli Kamyonet Üretiyor

Haberimize konu olan elektrikli kamyonetin piyasaya sürüleceği tarih henüz bilinmezliğini korumakta. Fakat GM başkanı, kısa süre önce şirketin kamyoneti ticari filo odaklı seçeneklerini de üreteceğini açıkladı. Reuss ayrıca bir süredir elektrikli Silverado sattıklarını belirtti. Kamyonetin ise on yıllık bir süreç içinde elektrikli araç piyasasına dahil olabileceğini ifade etti.

GM’in 2 milyar dolar maliyetle elektrikli araçlar için yeniden düzenlediği fabrikası Factory Zero’da yapılması planlandı. Fabrika General Motors’un tamamen elektrikli Hummer SUV ve Hummer pickaplarını üreteceği fabrika olma özelliğini de taşımakta. Elektrikli Silverado projesini büyük bir adım olarak gören GM ve Chevrolet, 2025 yılına kadar küresel olarak yaklaşık 30 araç satmayı hedeflemekte. Ancak rakipleri Ford’un halihazırda elektrikli bir F-150’ye sahip olması, firmayı düşündürmekte.

Önümüzdeki birkaç yıl içindeyse bir dizi başka elektrikli pikabın piyasaya sürülmesi beklenmekte. Bunların arasında Rivian’ın R1T’sinin 2021’in sonlarına doğru sunulması, Tesla’nın Cybertruck’ınınsa 2022’in başlarında yollara çıkması olağan. Ayrıca GM’nin elektrikli Hummer pikabı da bu dönemlerde satışta olması muhtemel.

Peki söz konusu elektrikli kamyonet ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir