Ghost of Tsushima Rekor Satış! PS’de Rekor Kırdı

Ghost of Tsushima Rekor Satış! PS’de Rekor Kırdı

0

2020 yılınıda piyasaya sürülen ve ciddi satış rakamlarına ulaşan Ghost of Tsushima dikkat çekti. Ayrıca söz konusu popüler oyun PlayStation oyun konsollarına özel bir şekilde yayınlanması yapıldı. Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen oyun, Sony ekosistemi içerisinde milyonlarca kopya satmayı başardı. Ghost of Tsushima Rekor Satış!

Geçtiğimiz yılın en sevilen oyunlarından biri haline gelen oyun, aksiyon-macera temalı. Bunun yanında PS4 oyunu The Last of Us 2‘den kısa bir süre sonra piyasaya çıkarak kendi kitlesini oluşturdu. Sadece PlayStation kullanıcılarına sunulan oyunun ilk satış verileri paylaşıldı. Paylaşılan bu verilerin zamanı dikkat çekti.

Ghost of Tsushima Rekor Satış

Ghost of Tsushima Rekor Satış

GameRant tarafından sunulan raporlara göre Ghost of Tsushima henüz sekiz ay gibi kısa bir zaman diliminde 6,5 milyondan fazla kopya sattı. Sucker Punch’ın bir başka oyunu InFAMOUS: Second Son altı yıl içerisinde yaklaşık 6 milyon birim satmıştı. Söz konusu oyun başarı yakalamış durmakta. Aynı zamanda bu veriler, şirketin bir devam oyununun çok da uzakta olmayacağına işaret ediyor.

Ghost of Tsushima’nın başarısı yalnızca satış rakamları ile sınırlı değil. Aynı zamanda oyun PlayStation Network kupa istatistiklerine göre en çok tamamlanan PlayStation 4 oyunlarından biri. Oyunu oynayanların yarısından fazlasının hikayeyi tamamladığı bilinmekte.

Peki siz söz konusu bu oyun hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir