Ghost of Tsushima İstatistikleri Paylaşıldı

Ghost of Tsushima İstatistikleri Paylaşıldı

0

Ghost of Tsushima, geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirmiş ve samuray oyunu olarak büyük bir ses getirmişti. Oyuncuların odak noktası olan yapım çok kısa sürede rekorları egale etmeyi başarmıştı. PlayStation kısmı ise tüm bu bilgilerin doğrultusunda, oyunun çıkışıyla beraber 10 günlük süreçteki ilginç Ghost of Tsushima istatistikleri açıkladı.

Ghost of Tsushima istatistikleri açıklandı! İlk 10 gün

Ghost of Tsushima İstatistikleri

Sony rekorlar kıran Ghost of Tsushima için, geçtiğimiz günlerde ilk üç günde 2.4 milyondan fazla kopya satıldığını ve platformun en hızlı satan oyunu olduğunu açıklamıştı. PlayStation’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada ise ilk 10 günde ne kadar beğenilip kullanıcılar tarafından oynandığı yayınlanan veriler aracılığıyla kanıtlanmış oldu.

Açıklanan verilere göre oyuncular ilk 10 gün içinde 156.4 milyon düşmanla karşı karşıya gelirken57.5 milyon düello gerçekleştirdi ve 139.4 milyon düşmana diz çöktürdü. Oyuncular at sırtında toplam 810.3 yıl geçirirken, 10 günde 16.2 milyon Onsen (kaplıca) ziyaret etti. Bu sayede oyunun ana karakteri olan Jin’in sağlığını yenileme imkanı buldular. Ayrıca 28.1 milyon kez flüt çalan oyuncular, flüt sayesinde hava durumunu da değiştirdi.

Aynı zamanda doğayla iç içe olan oyuncular hayvanlarla da yan yana gelme imkanı buldu. Ghost of Tsushima verileri bizlere ilk 10 günde 8.8 milyon tilkinin oyuncular tarafından sevildiğini gösterdi. Bu detayın oyunun ilk planlarında yer almadığı, ancak stüdyonun karar değiştirmesinin ardından eklendiği yönetmen Nate Fox tarafından açıklanmıştı. Bunun yanında oyunu oynayanların manzaralardan etkilenerek 15.5 milyon fotoğraf çektiğini de belirtelim.

Samuray Jin Sakai’yi yönlendirdiğimiz oyun, etkileyici dövüş mekaniğinin yanında, muhteşem atmosferi ile benzersiz bir macerayı oyunculara sunuyor. PlayStation 5 için de çıkması planlanan ve Türkçe altyazı desteği içeren oyunun devamının gelip gelmeyeceği merak konusu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir