Galaxy Note 20 Ultra Maliyeti Belli Oldu! İşte Detaylar

Galaxy Note 20 Ultra Maliyeti Belli Oldu! İşte Detaylar

0
Galaxy Note 20 Ultra Maliyeti açıklandı

Galaxy Note 20 Ultra fiyatı Galaxy Unpacked online lansmanı ile karşımıza çıkmıştı. Amiral gemisi olan bu cihaz dudak uçuklatmış ve ülkemizdeki fiyatı da 12.999 TL olarak belirtilmişti. Yurtdışında 1.299 dolar olan Galaxy Note 20 Ultra maliyeti de kısa süre önce ortaya çıktı.

Galaxy Note 20 Ultra maliyeti açıklandı

Ağustos ayının başlarında tanıtımı gerçekleştirilen Samsung’un amiral gemisi yeni Note serisi akıllı telefonu, daha yeni çıkış yapmışken cihazın birim maliyetleri ortaya çıktı.

Açıklamalara göre 1.299 dolara satışa sunulan akıllı telefon toplam maliyeti  550 doların biraz altında gerçekleşti. Bileşenlerin maliyeti ise 468 dolar gibi bir fiyata sahip.

Akıllı telefonun ilk lansmanın yapıldığı gün içerisinde bu maliyet 3.888 TL iken şimdiki fiyatı daha farklı. Bugünün dolar kuruna göre hesapladığımızda 4096 TL gibi bir rakam ortaya çıkıyor. Yine telefonun normal satış fiyatı olan 1.299 dolar ise bugünün kuruyla 9.683 TL.

İşlemci modellerine göre fiyatta değişim olduğunu söylemek mümkün. Qualcomm işlemcili modellerde maliyetler biraz daha artarken, Türkiye’de satışta bulunan Exynos işlemci kullanan modellerin maliyetlerinin yaklaşık yüzde 10 daha ucuz oluyor.

Samsung’un önceki nesil amiral gemisi modellerine kıyasla çok daha hafif ve ince bir form yapısı bulunuyor. Teknoloji bileşeni birden fazla olmasına karşın yeni üst seviye amiral gemisinin bu maliyetlerde tutan Samsung’un mükemmel bir iş çıkardığı söyleniyor.

Telefon fiyatlarının, yeni teknolojik özelliklerin eklenmesiyle her sene artmasına karşın firmaların mevcut durumdaki maliyetleri aşağı çekmek için fazlasıyla mesai harcadığı apaçık ortada.

Sizce Note 20 Ultra maliyeti ile fiyatı arasında yer alan fark normal mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir