Fotoğraf Çekerek Para Kazanma! Stok Fotoğrafçılık

Fotoğraf Çekerek Para Kazanma! Stok Fotoğrafçılık

0

Günümüzde koronavirüsün de etkisiyle evden para kazanma popülerleşti. Çoğunlukla evlerde kaldığımız bu günlerde internetten para kazanma yolları araştırılmakta. Sizler için daha önce farklı yollarla internetten para kazanmak anlattık. Bu yazımızda ise fotoğraf çekerek para kazanma konusu yani stok fotoğrafçılık bahsedeceğiz.

Fotoğraf Çekerek Para Kazanma – Stok Fotoğrafçılık

Fotoğraf Çekerek Para Kazanma

İnternetten para kazanma ile ilgili araştırmalar yaptıysanız link kısaltarak para kazanma, oyun oynayarak para kazanma veya anket doldurarak para kazanma konularına denk gelmişsinizdir. Fotoğraf çekerek para kazanma ve stok fotoğraf satmak, bu konularda biraz daha iyi olduğunu söylemek mümkün. Bu konuda yapmamız gereken şey, photoshop ile veya normal telefondan resim/fotoğraf ayarlamak ve satış sitesine yüklemek.

Shutterstock fotoğraf satmak ve stok fotoğraf satarak para kazanmak bu konuda en çok tercih edilenlerden. İnsanlar bu tarz sitelerden stok fotoğrafçılık yaparak resimlerini satılığa çıkartmaktalar. Başkaları ise bu fotoğrafları kendilerine yarayacak olanları alıyorlar. Bu şekilde işlemler devam ediyor ve siz fotoğraf çekerek para kazanmak işlemini yapmaktasınız.

Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak – Videolu Anlatım

Stok fotoğrafçılığı nedir? Fotoğraf Çekerek Para Kazanma

Eskiden istediğiniz türde fotoğrafları sahiplerinden çok yüksek meblağlarda satın almaktaydık. Günümüzde stok fotoğraf siteleri ortaya çıktı. Artık herkesin belli kurallar ve kaidelere uymak kaydı ile satışını yapabileceği bir sektöre dönüştü. Stok fotoğrafçılık genel kullanıma uygun ve belli bir markanın reklamını yapmadan işinize ve ihtiyacınıza uygun imajları ucuza elde etmektir. Ayrıca Stok fotoğraf siteleri en iyileri alt kısımda sizlerle paylaştık.

Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanmak
 • Önce üye olup üyelik şartlarını yerine getirmeniz,
 • Çektiğiniz fotoğrafları belirtilen koşullarda ve kalitelerde yüklemeniz,
 • Yüklediğiniz imajın arama sonuçlarında çıkmasını sağlamak için uygun anahtar kelimeleri belirlemeniz,
 • Yüklenen imajın kabul edilmesini beklemeniz,
 • Kabul edilen imajın satışının gerçekleşmesini beklemeniz gerekmektedir.

Stok fotoğraf siteleri şartları doğrultusunda her sattığınız imajdan belli bir komisyon alırsınız. Ayrıca imajın ebatı da önemlidir. Makinenizin megapiksel değerine göre baskı boyutlarda artacağı için yüksek çözünürlük değerlerindeki fotoğrafların ücreti yüksek olur. Bunun yanında her fotoğrafın boyutuna göre fiyatlandırması farklıdır. Belli siteler belli bir upload sınırı koyarken bazı sitelerde istediğiniz kadar imaj yükleyebilirsiniz. Ayrıca satışınız arttıkça fotoğraftan alacağınız komisyonda artmaktadır.

En iyi stok fotoğraf siteleri

Ayrıca en bilinen stok fotoğrafçılık siteleriDeposit PhotosShutterStock, istockphoto.comFotoliaDreamstime ve Stockxpert‘tir.

Stok fotoğraf siteleri belli üyelik koşulları ve Upload-Download koşulları mevcuttur. Bunun yanında kimisine üye olmak için bir mail adresi yeterlidir. Bazı siteler için çektiğiniz daha önceki fotoğrafları, tanıtım yazısı yazmanız ve giriş sınavını geçmeniz gerekir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 2
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir