Fırıncılar Federasyonu Başkanından Ekmek Zamları Açıklaması!
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Fırıncılar Federasyonu Başkanından Ekmek Zamları Açıklaması!

+ - 0

Son zamanlarda sıkça konuşulan konulardan biri de ”Ekmeğe zam geldi mi?‘. Başkan Halil İbrahim Balcı konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Fırıncılar Federasyonu Başkanından Ekmek Zamları Açıklaması!

Fırıncılar Federasyonu Başkanından Ekmek Zamları Açıklaması!

Fırıncılar Federasyonu Başkanından Ekmek Zamları Açıklaması!

Doların ülke refahı üzerinde etkisi olmadığını iddia etmek için kullanılan “dolarla mı alıyoruz” sözünü elbet duymuşsunuzdur. Doğal olarak da doların ekmeği etkileme derecesini biliyorsunuzdur. Bildiğiniz üzere ekmeğe belirli aralıklarla zam geliyor. Nihayetinde de bu zamlar vatandaşın dikkatini çekip vatandaşı etkiliyor. Ancak dün itibari ile bir iddia ortaya atıldı. İddianın sonunda vatandaşlar ekmek fiyatlarının artmasından dolayı şikayetçi oldular. Fakat söz konusu iddia Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı tarafından yalanlandı.

Bildiğiniz üzere ekmeğin fiyatlarının artacağı hakkında birçok haber mevcut. Ancak en son ekmeğin fiyatının 3-4 lira olacağına dair iddialar geldi. Doğal olarak da vatandaş bir hayli telaşlandı. Ortaya atılan iddia doğrultusunda Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı sessiz kalmadı. Ayrıca konu ile ilgili bir açıklama yaparak vatandaşları rahatlattı.

Türkiye Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası tarafından gelen açıklamada, “ekmeğin 4-5 lira olacağını ve fırıncıların 10 güne kadar kepenk kapatacağını” yazıyordu. Daha sonra ise bir açıklama yaptı ve açıklamada ekmeğin maliyetinde bir artış olduğunu hatırlattı. Ek olarak şu cümleleri kullanmakta: ”Un fiyatları, maya fiyatları, elektrik, doğal gaz ve suyun fiyatı her gün değişmektedir ancak bu demek değildir ki biz vatandaşlarımızı ekmeksiz bırakacağız. Tüketicimizin mağdur edilmemesi, esnafımızın daha da büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaması için mutlaka ama mutlaka gereken yapılacaktır. Ekmeğin 4-5 lira olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. İstişarelerle çözümden yanayız. Bu konuda da kapımız herkese açık. Vatandaşımız asla ama asla tedirgin olmasın. Federasyonumuzun dışında yapılan açıklamalara da itibar edilmemesini rica ediyorum.”

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap