Ferrari 488 GT Modificata Tanıtıldı! Özellikleri Neler?
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Ferrari 488 GT Modificata Tanıtıldı! Özellikleri Neler?

+ - 0

Geliştirilmiş teknolojileri bünyesinde barındıran Ferrari 488 GT Modificata tanıtıldı. Yalnızca pist için geliştirilen ve sınırlı sayıda üretimi gerçekleşen model, Ferrari Club Competizioni GT etkinliklerinde de kullanılabilecek.

Ferrari 488 GT Modificata tanıtıldı! 700 beygirlik canavar

Ferrari 488 GT Modificata tanıtıldı

Birçok modele göre daha yüksek beygir gücü bulunan 488 GT Modificata, çift turbolu 700 beygir V8 motor ile göz alıcı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Yenilenen şanzıman oranları ve karbon fiber debriyaj daha yüksek güç elde edilmesini sağlıyor.

Örnek alınan diğer modellere nazaran çok daha yenilikçi özellikleri mevcut olan 488 GT Modificata, güç aktarım organlarının bundan sonra FIA kuralları dışında olabildiğini yetkili ağızlar belirtti. Söz konusu bu modelin basınç özellikleri de ileri kaydırılmış durumda olduğu açıklandı.

Alüminyum tavan ve bazı bölümler haricinde tamamen karbon fiber üzerine inşa edildi. 488 GT Modificata, Brembo ile birlikte geliştirilen fren sistemini bünyesinde barındırıyor. Dünya Şampiyonası araçlarındaki gibi düşük torka sahip olan yeni fren sisteminde bulunan ABS, 488 GT3 Evo 2020 modelinden uyarlanarak entegre edildi.

Sürücüyü tümüyle kavrayan koltuk ve gelişmiş kokpit tasarımı ile dikkatleri üzerine fazlasıyla çeken model, günümüzdeki spor araba standartlarını kolaylıkla karşılıyor hatta üstüne bile çıkıyor.

Söz konusu dikkat çeken bu araç ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Tanıtımı gerçekleşen 488 GT’in özelliklerini siz yeterli buldunuz mu? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap