Facebook iPhone Kullanıcılarının Oturumunu Kapatıyor

Facebook iPhone Kullanıcılarının Oturumunu Kapatıyor

1

Geçtiğimiz Cuma gecesi ilginç bir olay yaşandı. Sosyal medya platformlarının en büyüklerinden olan Facebook, neredeyse tüm iPhone kullanıcılarının hesabından çıkış yaptı. Herhangi bir açıklama yapılmadan oturumları kapatılan kullanıcılar bu duruma tepki olarak Twitter’dan gündem konusu başlattı. Facebook, iPhone Kullanıcılarının Oturumunu Kapatıyor.

Facebook iPhone Kullanıcılarının Oturumunu Kapatıyor! Tekrar Giriş Yapılması Gerekiyor

Facebook iPhone Kullanıcılarının Oturumunu Kapatıyor

Kısa süre önce gerçekleşen bir durumdan anlaşıldığı kadarıyla Facebook, iPhone kullanıcılarının garip bir şekilde oturumlarını kapatıyor. iPhone kullanıcıları, hesaplarının neden kapandığına dair bir bilgi almak ve tepkilerini göstermek amacıyla Twitter’dan harekete geçtiler.

Söz konusu durumda sosyal medya uygulamasının istediği şey, iOS kullanıcılarının hesaplarına tekrardan giriş yapması. Fakat giriş yapmak isteyen bazı kullanıcılarda iki faktörlü kimlik doğrulamasının bulunması bazı sorunlar yaratıyor ve hesaplarına erişmelerini engelleyebiliyor.

Olay ile alakalı yapılan paylaşımlara göre, iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmiş olan birçok kişi sonunda tekrar oturum açabildi. Ancak SMS kodlarının gönderilmesi çok yavaştı ve bazıları yeniden erişim kazanmak için kimliklerinin resimlerini yüklemek zorunda kaldı.

Yaşanılan problem ile alakalı bir Facebook sözcüsü Engadget‘e şu açıklamayı yaptı; “Bazı kişilerin şu anda Facebook’a erişimde sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz. Kullanıcıların Facebook hesaplarına erişmek için tekrar giriş yapmak zorunda kaldığı raporlarını araştırıyoruz. Bunun bir yapılandırma değişikliğinden kaynaklandığına inanıyoruz ve işleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çabalıyoruz.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Aaaa evet aynısı başıma gelmişti…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir