Ford Araçlarını Geri Çağırdı! Tam 3 Milyon Araç

Ford Araçlarını Geri Çağırdı! Tam 3 Milyon Araç

0

Geçtiğimiz aylarda ve yıllarda da ortaya çıkan otomobillerdeki hava yastığı sorununda yeni kurban Ford oldu. Araçlarda mevcut bulunan hava yastığından dolayı yollarda kullanımda bulunan 3 milyon aracını Ford, geri çağırmak zorunda kaldı. Kısa süre önce açıklama yaparak Ford araçlarını geri çağırdı.

Ford’un milyonlarca aracını geri çağırması sonrasında gündem bir anda bu konu ile çalkalanmaya başladı. 3 milyon aracın geri çağırılıyor olması ve bu durumun şirkete maliyeti çokça tartışıldı.

Ford Araçlarını Geri Çağırdı

Ford Araçlarını Geri Çağırdı

Dev otomobil üreticisi Ford kısa süre önce açıklama yaptı. Ford’un yaptığı açıklamada, hava yastığı (airbag) hatası bulunan araçlar için şirketin kasasından tam tamına 610 milyon dolar çıkacak. Amerikan Ulusal Trafik Güvenliği Dairesi’nin (NHTSA-National Highway Traffic Safety Administration), araçların sürücü tarafındaki hava yastıklarında hata bulunması sonucu Ford’tan geri çağırma talep ettiği belirtildi.

Geri çağırılma grubunda bulunmakta olan araçların 2.7 milyonu ABD’de mevcut duruyor. NHTSA’nin Mazda markasına ait 2007-2009 yılları arasında üretilen B-Serisi araçları için de hava yastığı hatası kaynaklı geri çağırma talep ettiği belirtiliyor.

Ford’un geri çağırdığı modeller 2006-2012 yılları arasında yollara çıkan Ranger, Fusion, Edge, Lincoln Zephyr/MKZ, Mercury Milan ve Lincoln MKX olduğu belirtildi.

Yapılan açıklamalar ve gelişmeler ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Ford 3 milyon aracını geri çağırması sizin tarafınızdan nasıl yorumlanıyor. Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir