1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Ford Araçlarını Geri Çağırdı! Tam 3 Milyon Araç

Ford Araçlarını Geri Çağırdı! Tam 3 Milyon Araç


Geçtiğimiz aylarda ve yıllarda da ortaya çıkan otomobillerdeki hava yastığı sorununda yeni kurban Ford oldu. Araçlarda mevcut bulunan hava yastığından dolayı yollarda kullanımda bulunan 3 milyon aracını Ford, geri çağırmak zorunda kaldı. Kısa süre önce açıklama yaparak Ford araçlarını geri çağırdı.

Ford’un milyonlarca aracını geri çağırması sonrasında gündem bir anda bu konu ile çalkalanmaya başladı. 3 milyon aracın geri çağırılıyor olması ve bu durumun şirkete maliyeti çokça tartışıldı.

Ford Araçlarını Geri Çağırdı

Ford Araçlarını Geri Çağırdı

Dev otomobil üreticisi Ford kısa süre önce açıklama yaptı. Ford’un yaptığı açıklamada, hava yastığı (airbag) hatası bulunan araçlar için şirketin kasasından tam tamına 610 milyon dolar çıkacak. Amerikan Ulusal Trafik Güvenliği Dairesi’nin (NHTSA-National Highway Traffic Safety Administration), araçların sürücü tarafındaki hava yastıklarında hata bulunması sonucu Ford’tan geri çağırma talep ettiği belirtildi.

Geri çağırılma grubunda bulunmakta olan araçların 2.7 milyonu ABD’de mevcut duruyor. NHTSA’nin Mazda markasına ait 2007-2009 yılları arasında üretilen B-Serisi araçları için de hava yastığı hatası kaynaklı geri çağırma talep ettiği belirtiliyor.

Ford’un geri çağırdığı modeller 2006-2012 yılları arasında yollara çıkan Ranger, Fusion, Edge, Lincoln Zephyr/MKZ, Mercury Milan ve Lincoln MKX olduğu belirtildi.

Yapılan açıklamalar ve gelişmeler ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Ford 3 milyon aracını geri çağırması sizin tarafınızdan nasıl yorumlanıyor. Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap