F1 Pilotu Lewis Hamilton Şövalye İlan Edildi!

F1 Pilotu Lewis Hamilton Şövalye İlan Edildi!

0

F1 pilotu Lewis Hamilton şövalye ilan edildi! Formula 1’de kazandığı 96 şampiyonlukla Michael Schumacher’in rekorunu kıran Lewis Hamilton, Birleşik Krallık tarafından 2021 Yılı Onur Listesi’nde adına yer verilerek şövalye ilan edildi. 35 yaşındaki pilot Lewis Hamilton, bundan sonra Sir Lewis Hamilton olarak tanınacak.

2020 sezonunda, F1 yarış pilotu Lewis Hamilton için başarı ve galibiyetlerle dolu geçti. Michael Schumacher’in 7 kez Formula 1 Dünya Şampiyonluğu rekoruna ulaşan Lewis Hamilton, eski usta F1 pilotunun 91 galibiyet rekorunu kırarak bu sayıyı 95’e yükseltti.

F1 Pilotu Lewis Hamilton Şövalye İlan Edildi!

İngiltere doğumlu efsane pilot, 2008’de ilk dünya şampiyonluğunu kazandıktan sonra ülkeye katmış olduğu hizmetten dolayı Britanya İmparatorluk Nişanı’na uygun görüldü. Hamilton, tam 12 yıl sonra aldığı son galibiyetle beraber Birleşik Krallık tarafınca şövalye ilan edildi. 

F1 Pilotu Lewis Hamilton Şövalye İlan Edildi, Formula 1’de 4. Şövalye Hamilton Oldu!

Formula 1’de 4. şövalye Hamilton oldu! Lewis Hamilton’a şövalye unvanı verilip verilmeyeceği uzun zamandır konuşuluyordu. Genç pilotun İngiltere yerine Monako’da yaşaması, bu unvana hak kazanması için çok uygun görülmüyordu. Ancak çıkan son haberlere göre Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson olaya hemen müdahalede bulundu ve Hamilton’ın sahip olduğu sportif başarılarından dolayı ödüllendirilmesi gerektiğini savundu. Hamilton’a, Kraliçe Elizabeth’in Yeni Yıl Onur Listesi’nde yer verilerek şövalye ilan edildi. 

Lewis Hamilton, Sir Stirling Moss, Sir Jackie Stewart ve Sir Jack Brabham’dan sonra şövalyelik unvanına sahip olan dördüncü Formula 1 pilotu oldu. 35 yaşındaki genç pilot Hamilton, bundan sonra Sir Lewis Hamilton olarak anılacak. 

Yeni sezonda Formula 1’in yeni CEO’su Stefano Domenicalli, Hamilton’ın şövalye ilan edilmesinin sonra şu açıklamayı yaptı; “Hamilton’ın etkisi hem araç içerisinde hem de dışarısında son derece büyük. Hamilton, uzun zamandır sahip olduğu olağanüstü başarıyı sergilemeye devam edecek. Başarılarının şövalye olarak takdim edilmesinden dolayı onu Formula 1 olarak tebrik ediyoruz ve 2021’de de bir yıldız gibi parlamaya devam etmesini dört gözle bekliyoruz.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir