Evlenecek çiftlere müjde! Faizsiz kredi verilecek

Evlenecek çiftlere müjde! Faizsiz kredi verilecek

0
Erdoğan

TBMM Genel Kurulu, yeni evlenecek çiftlerin heyecanla bekledikleri “Aile ve Gençlik Fonu” teklifini yasalaştırarak önemli bir gelişmeye imza attı. Oy birliği ile kabul edilen yasa teklifiyle birlikte çiftler, faizsiz kredi imkanından faydalanabilecekler. İşte detaylar..

Aile ve Gençlik Fonu ile birlikte 2 yıl geri ödemesiz kredi alınabilecek!

Kısa bir süre önce TBMM’ye sunulan yasa tasarısıyla birlikte evlenme hazırlığında olan çiftlere verilecek devlet desteğinin önü açılmıştı. Yasalaşan bu teklifle birlikte kurulan Aile ve Gençlik Fonu, gençlere faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz kredi desteği sunacak. 150 bin liralık bir limitle sunulacak olan bu kredinin dört yıl içerisinde kapatılması beklenecek.

TBMM

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı olarak kurulacak Aile ve Gençlik Fonu; devletin petrol, doğalgaz ve maden kaynaklarından elde ettiği payın yüzde yirmilik bir kısmının aktarılmasıyla faaliyet gösterecek. AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Usta’nın “Bu maddenin özünde bizi insan yapan ve kutsal saydığımız şeyler olan ailenin korunması yer alıyor.” ifadeleriyle vurguladığı fon, maden ve fosil yakıt gelirleri haricinde diğer birtakım resmî maddi kaynaklardan da beslenerek düzenli bir nakit akışı sağlanacak.

Devletin evlenecek olan çiftlere vereceği destek ile ilgili yasa, Resmî Gazete’de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girecek. İnternet üzerinden başvurulacak olan kredi desteği, deprem bölgesinden başlanılarak ülke genelindeki tüm çiftlerin kullanımına sunulacak. Ayrıca, fon tarafından sağlanılan kredi desteği, her yıl enflasyon oranınca arttırılacak.

Peki, sizler bu gelişmeyle ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizler bu faizsiz kredi avantajından faydalanmayı düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/aile-ve-genclik-fonu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir