Epic Games’den Fortnite Hamlesi! Dikkat Çekti

Epic Games’den Fortnite Hamlesi! Dikkat Çekti

1
Epic Games'den Fortnite Hamlesi! Dikkat Çekti

Epic Games’den Fortnite Hamlesi. 3 yıl önce piyasaya sürülen oyunun yapımında yer alan polis araçları için ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Fortnite’da birçok oyuncunun bir süre boyunca fark etmediği bu olay bugün itibarıyla etkisini iyice hissettirdi.

Epic Games’den Fortnite polis araçları için şaşırtıcı bir karar

Amerika’da hayatını kaybeden George Floyd, Black Lives Matter akımının başlamasına neden olmuştu. Bir polis tarafından öldürülen 46 yaşındaki ABD’li Floyd, Epic Games’in Fortnite için bir değişiklik yapmasına da neden oldu.

Son zamanlarda birçok oyunu ücretsiz olarak dağıtması ile gündeme gelen Epic Games, Fortnite’da yer alan polis araçlarını ortadan kaldırdı. Bazı kaynaklar bu hareketin duyarlı bir davranış olduğunu belirtti.

Red Dead Online, GTA Online ve Call of Duty: Modern Warfare üçlüsü de bu akımı destekleyen oyunlar arasında yer almıştı. Bunun dışında Epic Games tarafından yapılan bir açıklamada oyuncuların siyasi konuşmalar yüzünden ceza almayacağı ifade edilmişti.

Epic Games ve Fortnite polis araçları

Birçok oyun şirketi dünyanın her yerinde ticaret yapabilmek adına bu tür meselelerde tarafsız bir tavır sergilemeye özen gösterse de bu gibi toplumsal olaylar karşısında sessiz kalmıyor. Oyuncular, bu sebepten ötürü şu sıralar Fortnite’da herhangi bir polis arabasına denk gelmiyor.

Kamyonlara, binek otomobillere ve dondurma araçlarına ev sahipliği yapan Fortnite, son 5 gündür Creative isimli oyun modunda yer alan polis araçlarını hurdalığa atıyor. Oyuncular, bu araçların bir geri dönüşüm sistemi ile normal bir otomobile dönüştürüldüğünü söylüyor.

Minneapolis’de yaşanan bir olayın ünlü oyun şirketlerini nasıl etkilediğine şahit olduk. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Bu yazıyı okuyunca bende farkettim, duruşlarını belli etmişler tebrik ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir