İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Epic Games Yeni Sosyal Özellikleri Açıklandı! Rekabet Kızışıyor

Epic Games Yeni Sosyal Özellikleri Açıklandı! Rekabet Kızışıyor


Epic Games’in sunmakta olduğu ücretsiz oyunları Valve, doldurmaya çalıştı. Geçtiğimiz yıl başlayan bu bedava oyun sunumuna Steam’in oyun önerileri ve sosyal bağlantılar çevresinde bazı eksik özellikleri doldurarak yanıt verdi. Epic Games Yeni Sosyal Özellikleri Açıklandı!

Yeni gelen bilgilere göre Epic Games sosyal ağ kısmına yönelmekte. Oyuncuların sıklıkla kullandığı alan olan sosyal ağ kısmında bulunmakta olan eksiklikler kapatılması planlanmakta. Ancak şimdilik kesin ve net bir şey yok.

Epic Games Yeni Sosyal Özellikleri Açıklandı

Epic Games Yeni Sosyal Özellikleri Açıklandı

Platformun bu yıl nasıl bir sosyal ağ planı olduğuna dair haberi blog gönderisinde yayın mevcut. Dijital mağaza, Discord tarzı sesli ve yazılı sohbeti içeren bir parti sistemi planlamakta. Bunun yanında Epic Games, parti üyelerinizin neler yaptığı size bilgi verme amacı ile oyun için deneyimlerini de genişlettiğini belirtti.

Dijital yayın platformu yeni planı kapsamında adım attı. Oyuncuların kullanmadığını gerekçe göstererek mevcut “Fısıltılar” yani DM sistemini de ortadan kaldıracağı bilgisini verdi. Ayrıca bu özellik pek tutmamıştı.

Açıklanan yeni plana göre parti sistemi “gelecekte” gerçekleşecek olsa da, ayrıca bu ay gelmesi gereken değişiklikler, birisinin kim olduğunu, aradığını, rahatsız etmeyeceğini ve daha fazllasını anlamayı kolaylaştıran sosyal paneldeki Oyuncu Kartlarını içeriyor.

Bu özelliklerin Epic Games’in Steam karşısındaki rekabetini çok fazla güçlendirmeyeceği düşünülmekte. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap