Elazığ’da Can Kaybı Yükseldi!
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Elazığ’da Can Kaybı Yükseldi!

0

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem tüm Türkiyeyi yasa boğmuştu. Deprem sonrasında Devlet tüm imkanlarıyla Elazığ ve Malatya ya yardım elini uzattı lakin can kayıplarına engel olamadı. 

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6.8 şiddetinde depremde kahreden haberler gelmeye devam ediyor. Yetkililerin açıklamalarına göre şuana kadar 38 kişi hayatını kaybetti ve 1500’ü aşkın yaralı bulunuyor.
Malatya ve Elazığ’da toplamda 76 ev yıkılırken çok sayıda bina hasar gördü. Oluşan enkazların altından şuana kadar 45 kişi kurtarıldı. Gelen haberlerde depremin 27. saatinde 2.5 yaşında bir kız çocuğu ve annesi enkazdan sağ kurtarıldı.

Bakan Soylu’nun Açıklamaları:

“Şu ana kadar 34 vatandaşımız Elazığ‘da hayatını kaybetti, 4 vatandaşımız da Malatya Doğanyol’da hayatını kaybetti. Bu saate kadar göçük altından toplam 45 kişiyi sağ olarak çıkardık. 4,0’ın üzerinde 20 adet artçı, toplamda 678 artçı deprem meydana geldi.

Enkaz kaldırma çalışmaları ve arama-kurtarma çalışmaları süratle devam ediyor. Mustafa Paşa Mahallesi’nde son enkaz altından bir vatandaşımız çıkarıldı. Sürsürü Mahallemizde ise 6 vatandaşımız enkaz altında. Arama-kurtarma çalışmalarımız devam etmektedir.Barınma, temel ihtiyaçların karşılanması, ısınma ve yiyecek çalışmalarını sürdürüyoruz. 10 binin üzerinde çadır sevk ettik. Çadırlara ısıtıcıları da gönderiyoruz. İaşeleri de temin etmeye çalışıyoruz. Artçı depremler devam ediyor. İhtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap