Half-Life Alyx’e Ait Yepyeni Ekran Görüntüleri Ortaya Çıktı

Half-Life Alyx’e Ait Yepyeni Ekran Görüntüleri Ortaya Çıktı

0
Valve’ın 12 yıl aranın ardından Mart 2020’de yayınlanacak olan yeni VR oyunu Half-Life: Alyx’e ait yepyeni ekran görüntüleri ortaya çıktı. Yeni çıkan bu görüntülere bakılacak olursa Valve, bir VR oyununa kıyasla muhteşem bir iş çıkarmış gibi görünüyor.

Yılların eskitemediği Half-Life serisi, geçtiğimiz günlerde yapımın hayranlarını çok sevindirecek bir haberle geri dönmüş ve özel bir Half-Life oyununun geleceğini öğrenmiştik. Bu zamana kadar pek fazla bilgi verilmediğinden bizi tam olarak neyin beklediğini bilemiyorduk. Bugün ortaya çıkan yeni ekran görüntüleriyse oyun hakkında daha çok fikir sahibi olmamıza imkân sağlıyor.

Valve News Network adlı YouTube kanalı üzerinden paylaşılan ekran görüntüleri, oyunun şimdiye kadar beklediklerimizin çok daha ötesinde olacağını gösteriyor. Öte yandan videoyu yayınlayan kanal, bu görüntülerin Valve tarafından özenle çekilmiş görüntüler olmadığını, rastgele seçilmiş fotoğraflar olduğunu ve oyundaki hikâyeye dair herhangi bir spoiler içermediğini belirtiyor.
Görünüşe göre Valve, 12 yıl aranın ardından gelecek olan bu oyundaki aydınlatma ve detaylarda gerçekten de beklentilerin üzerinde bir iş çıkarmış. Bu noktada görüntüleri değerlendirmeden önce bu oyunun bir VR oyunu olduğunu ve ona göre bir değerlendirme yapmak gerektiğini de unutmamakta fayda var.
Half-Life ve Half-Life 2 arasındaki olayları konu alacak olan oyunda, Alyx Vance ve babası Eli’nin Combine’lar ile olan savaşına odaklanılacak. Tıpkı serinin diğer oyunları gibi tam uzunlukta bir oyun olacak olan Half Life: Alyx’in seriyi devam ettirmeyeceğini ve Alyx ile babasının Gordon Freeman’dan önce yaşadıklarını konu alacağını daha önceki açıklamalardan biliyorduk. Kısacası bu oyun, Half Life ve Half Life 2’nin hikâyeleri arasındaki boşluğu dolduracak diyebiliriz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir