Ekran Altı Kameralı Samsung Akıllı Telefon Modeli!

Ekran Altı Kameralı Samsung Akıllı Telefon Modeli!

0

Aylar önce Samsung tarafından, ekran altı kamera ile ilgili gelişmeler gerçekleştirildiğine dair bilgiler paylaşılmaya başlanmıştı. Günümüzde ise tam ekran deneyimi ile ilgili Samsung’un çalışmalar yaptığı yönünde sızıntılar ortaya çıktı. Bunun yanında bir soru herkes tarafından merak ediliyor. İlk ekran altı kameralı Samsung akıllı telefon modeli hangisi olacak?

Ekran altı kameralı Samsung akıllı telefon

Ekran altı kameralı Samsung akıllı telefon

Birçok ekran çeşidini deneyen dev firma Samsung, en sonunda herkesi merakla beklediği tam ekran akıllı telefon deneyimi için adım attı. İlk olarak ZTE Axon 20 5G ile karşımıza çıkan bu teknoloji, Xiaomi tarafından da uzun süredir deneniyor. Bunların yanında Huawei’de ekran altı kamera için patent almıştı.

Fakat sızıntılar doğrultusunda anlaşıyor ki, Samsung 2021 amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy Fold 3‘te ekran altı kamerası kullanacak. Bu konudaki kanıtlar ise şirket içerisinden yapılan sızıntılar olarak gösteriliyor.

Güney Kore medyasında bu sızıntıya dayandırılan haberlere bakılırsa Samsung, OLED ekranlarda pikseller arası boşluğu arttırmaya çalışıyor. Bu sayede ekran altı kameranın ışık alması kolaylaşacak. Fakat buna rağmen ışık OLED görüntü katmanı tarafından kırılacağı için Samsung’un bunu düzelten bir yazılım geliştirdiği gelen bilgiler arasında.

Bildiğiniz gibi ZTE Axon 20 5G modelinde karşımıza çıkan ekran altı kamera da aynı şekilde çalışıyor. Tahminler Samsung Galaxy Fold 3 modelinin önümüzdeki senenin sonlarına doğru karşımıza çıkacağı yönünde.

2021 yılı akıllı telefon modellerinin kullanıcıya tam ekran deneyimi sunması yönünde hamle yapacağı düşünülüyor. Samsung dışında Xiaomi ve Huawei’den de gelecek yıl için ekran altı kamera teknolojisinin bulunduğu modelleri görmemiz bekleniyor. Peki sizce büyük oyunculardan ilk olarak hangisi bu teknolojiyle karşımıza çıkacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir