Disney Plus tekrar kar edebilecek mi?

Disney Plus tekrar kar edebilecek mi?

0

2023’ün son çeyreğinde 1.3 milyon abone kaybettiği açıklanan ve zarar ettiği söylenen Disney Plus platformunun, yakın zamanda kar etmeye başlayacağı öne sürüldü. Operasyon zararlarının 138 milyon dolara kadar indiği belirlenen platformun, spor kanalı ESPN ile yaptığı uzun dönemli yayın anlaşmasının da burada önemli bir rol oynadığı konuşuluyor.

Disney Plus, ne zaman kar edecek?

Disney Plus gibi büyük bütçeli yayın platformlarının geç kar etmeye başladığı bilinen bir gerçek. Disney’in büyük umutlar bağladığı platformun, önümüzdeki çeyrekte tam 7.5 milyon abone kazanacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Netflix’in yaptığı gibi abonelik paylaşımını oldukça kısıtlı hale getiren şirket, bu hamlesiyle de gelirini gözle görülür seviyede artıracağını öngörüyor.

Kısa bir aradan sonra görevine geri dönen Disney CEO’su Bob Iger, Disney Plus’ın son dönemde bir iyileşme trendine girdiğini ve platformun bu artan performansının gelecek için büyük bir umut vadettiğini iddia ederken, birçok farklı film ve dizi yapımcılarıyla girdikleri ve girecekleri işbirlikleri sayesinde dünyanın en çok izlenen yayın platformu olmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Disney’in, Plus platformunu oyun içerikleriyle koordine etmek istediği de uzun süredir biliniyor. Iger, yaptıkları son Epic Games satın alımını şirketin yaptığı en büyük yatırımlardan biri olarak nitelendirdi. Ortaya çıkan ilk sızıntılara göre, Epic’in Fornite oyun serisiyle bir işbirliğine gidilecek. Bu işbirliğinin sonucunda, birçok popüler Disney kahramanının Fornite çatısı altına girmesi bekleniyor. Bu proje hayata geçtiğinde, hiç şüphesiz Disney Plus içerikleri de bundan yarar sağlayacak.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/disney-plus-tekrar-kar-edebilecek-mi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir