Discord Satılıyor mu? Microsoft Talip Oldu!

Discord Satılıyor mu? Microsoft Talip Oldu!

2

Geçtiğimiz saatlerde, birçok oyuncunun ve grubun içerisinde bulunduğu popüler platform Discord’un 10 milyar doları üstünde bir satış sürecinde olduğu aktarıldı. Discord Satılıyor mu? sorusu sıkça sorulmakta. Bloomberg, kimin satın alacağını ve fiyat ödeme konusunda bilgi verdi. Sevilen medya yayını, Microsoft‘un bu konuda adımlar attığı ile ilgili bilgi paylaşanlara atıfta.

Discord Satılıyor mu? Halka açılma olasılığı da var

Discord Satılıyor mu

Sabah saatlerinde ortaya rapor çıktı ve bu rapora göre şuanda net bir gelişme mevcut değil. Anlaşmaya yakın olunduğu da muallak ancak Bloomberg’in haberine göre görüşmeler başladı. Başka bir kaynak ise farklı bir haber yaptı. Bu haberde Discord’un satılmasından daha çok halka açılması bizleri karşılayabileceği söylenmekte. Ancak halen daha net bir adım yok.

Yine de Microsoft, daha önce Xbox Live olarak bilinen hizmete sahip olduğu için aynı zamanda Office ürünlerini ve Microsoft Teams‘i kullanarak Slack ile rekabet ettiği için satın alımda bir olasılık olarak görülmekte. Bunun yanında mevcut bilgiler her geçen gün artmakta.

Microsoft, kurumsal sosyal ağ çabalarını geliştirmek için Yammer‘ı satın alalı neredeyse on yıl oldu. Ayrıca LinkedIn‘i satın aldığından beri yaklaşık beş yıl geçti. Teknoloji şirketinin Discord’un hizmetlerini bünyesine eklemesi Slack, Google, Facebook veya Amazon‘un diğer seçeneklerine karşı büyük bir güç elde etmesini sağlayabilir.

Atılması planlanan bu adım ve çıkan haberler ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 25 Mart 2021

  bence satılmasın satılsa herkes discordu bırakır

 2. Discord satılıyormu harbiden ya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir