Cyberpunk 2077 PlayStation Store’dan Kaldırıldı! İşte Detaylar

Cyberpunk 2077 PlayStation Store’dan Kaldırıldı! İşte Detaylar

0
Cyberpunk 2077 PlayStation Store'dan Kaldırıldı

Cyberpunk 2077’yi çalıştırmakta sorun yaşayan PlayStation 4 kullanıcıları için Sony yeni bir adım attı. Oyuncuların tümünün dahil olduğu bir geri ödeme formu oluşturan teknoloji şirketi, Cyberpunk 2077 PlayStation Store’dan kaldırıldı.

Piyasaya geçtiğimiz günlerde sürülen Cyberpunk 2077 hakkında çıkan haberler ve polemiklerin sonu gelmiyor. Yıllardır CD PROJEKT RED’in üzerinde detaylı bir şekilde çalıştığı oyun, ne yazık ki tam olarak beklentileri karşılama konusunda eksik kaldı. Söz konusu oyun en güçlü PC sistemlerinde bile zor bir şekilde çalışırken Xbox One ile PlayStation 4, oyunda istenen performansı verme konusunda varlık gösteremiyor.

Yaşanan bu sıkıntılı süreç ve yeni gelişmeler sonrasında Japon teknoloji devi Sony, yeni bir kara aldığını resmi olarak açıkladı. Normal şartlarda bir iade politikası bulunmayan Sony, alınan oyunları geri iade etme konusunda oyuncuların beklentilerini karşılamıyor.

Fakat Sony, PlayStation 4’te neredeyse çalışmayan Cyberpunk 2077 için bir geri ödeme sistemi oluşturup, oyuncuların para iadesini gerçekleştirmişti. Şirket şimdiyse, PlayStation 4 sahiplerinin Cyberpunk 2077 almasını tamamen engelledi.

Cyberpunk 2077 PlayStation Store’dan kaldırıldı

Sony, resmi oyun mağazası üzerinden alınan Cyberpunk 2077 için, tüm oyuncuları kapsayan bir geri ödeme formu hazırladığını açıkladı. Oyunculara tatmin edilesi bir deneyim sunmak için elinden gelen her şeyi yaptığını söyleyen Sony, Cyberpunk 2077 konusunda hiçbir oyuncunun mağdur olmayacağını ifade etti. Böylelikle Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store üzerinden satın alan tüm oyunseverlere, paraları iade edilmiş olacak.

Sony’nin Cyberpunk 2077’yle ilgili planları, sadece geri ödemeye yönelik değil. Şirket, son yılların en çok beklenen oyununu PlayStation Store’dan da kaldırmaya karar verdi. Yani oyun, en azından sorunlar düzeltilene kadar PlayStation Store üzerinden satın alınamayacak. Sony, Cyberpunk 2077 hayranlarının sakin olması gerektiğini, ikinci bir duyuru yaparak oyuncuları bilgilendireceklerini açıkladı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir