Counter Strike: Global Offensive, Oyuncu Rekoru Kırdı

Counter Strike: Global Offensive, Oyuncu Rekoru Kırdı

0
Counter Strike: Global Offensive.

Valve’ın 8 yıl önce çıkardığı FPS oyunu Counter Strike: Global Offensive, 2020 başından beri eş zamanlı oyuncu rekorunu tekrardan yeniledi. Mart ayında şubat ayının rekorunu kıran oyun, nisanda da 1,2 milyondan fazla eş zamanlı oyuncuya ulaşmayı başardı.

Steam Charts sayfasındaki verilere göre CS: GO, 4 Nisan Cumartesi günü 1 milyon 228 bin 875 anlık oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Bu, aynı zamanda 2012 yılında çıkan oyunun tüm zamanlardaki rekoru anlamına da geliyor. Ayrıca son 30 gün içerisinde oyunun ortalama oyuncu sayısı 719 bine ulaştı.

FPS oyunu denince akla ilk gelen oyunlardan bir tanesi olan Counter Strike: Global Offensive (CS: GO), bir önceki eş zamanlı oyuncu rekorunu geride bırakmayı başardı. Oyun, bir milyondan fazla oyuncuya eş zamanlı olarak ev sahipliği yaptı.

Oyunun yeni rekorunun aslında ne kadar büyük olduğunu göstermek için bir önceki rekordan bahsetmek faydalı olabilir. Oyunun bu senenin başlarındaki rekorundan önceki rekoru, Nisan 2016’da 850 bin 485 oyuncuyla gerçekleşmişti. Oyun, o tarihten sonra aylık olarak 500 bin ila 750 bin oyuncu arasında gidip geldi.

Geçtiğimiz senenin ağustos ayından itibaren oyunun eş zamanlı oyuncu sayısı sürekli olarak yükseldi. En nihayetinde oyun Şubat 2020’de, 2016 yılındaki rekorunu kırarak 916 bin 996 oyuncuya ulaşmayı başardı. Mart 2020’de de eş zamanlı oyuncu sayısındaki yükseliş trendini devam ettiren CS-GO, inanılmaz oyuncu sayısına ulaşmıştı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir