Corona Virüsü, Çiftlik Bank Davasını da Etkiledi

Corona Virüsü, Çiftlik Bank Davasını da Etkiledi

0
 
Kısa süre önce ülkemizde meydana gelen Çiftlik Bank dolandırıcılığının davası sürüyor. İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya 18 avukat, mazeret dilekçesi sunarak katılmadı.
 
Çin’de ortaya çıkan, 100’den fazla ülkeye yayılan ve 7.500’den fazla kişinin ölümüne sebep olan Corona virüsü, hayatımızın akışını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Virüsün etkisini gösterdiği yerlerden bir tanesi de mahkeme salonları oldu.
 


 
 
Corona virüsünün etkisini gösterdiği davalardan biri ise son yıllara damga vuran Çiftlik Bank dolandırıcılığının görüldüğü dava oldu. Davada görevli olan 18 avukat, mazeret dilekçeleri sunarak duruşmaya katılmadı. Ayrıca görülen davalarda yeni gelişmeler de yaşandı.
 
Habertürk’te yer alan habere göre duruşma sonunda ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, 28 sanık hakkındaki davanın niteliğini dikkate alarak dosyaların ayrılması kararını verdi. Adli emanetteki eşyaların iadesi için yapılan talebi reddeden mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.
 
Mehmet Aydın’ın da aralarında bulunduğu 18 yönetici sanık; 1 kez suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, 3.762 kez bilişim sistemlerini kullanarak nitelikli dolandırıcılık, 3.762 kez ticari şirket faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık ve 1 kez suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamadan yargılanıyor. Sanıklar için 22.580’er yıldan 75.260’ar yıla kadar hapis cezası isteniyor.
 


 
 
Bunlara ek olarak yargılanan 30 şüpheli daha bulunmakta. Bu şüphelilerse suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak, yardım etmek ve suçtan kaynaklanan mal varlığını artırmaktan yargılanıyor. Bu şüpheliler hakkındaysa 5’er yıldan 13’er yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir