ChromeBook Yakında Windows Uygulamalarını Çalıştıracak

ChromeBook Yakında Windows Uygulamalarını Çalıştıracak

0

Google, Windows’tan Chrome OS çalıştıran Chromebook Microsoft Office paketini sağlamak için Parallels ile çalıştığını duyurdu.

Google’ın işletim sistemi uzun süredir “yalnızca bir web tarayıcısı” olmaktan çıktı. Tabii ki, Chrome OS hala daha profesyonel yazılım açısından Windows ve macOS’un gerisinde kalıyor, ancak yavaş yavaş değişmeye başlıyor.

ChromeBook Yakında Windows Uygulamalarını Çalıştıracak

ChromeBook Yakında Windows Uygulamalarını Çalıştıracak

Chromebook kullanıcılarından eksik olabilecek programlar arasında kesinlikle Microsoft ofis paketi var. Piyasadaki en iyi çözümdür ve dosya formatları standart hale gelmiştir.

Tabii ki, ev kullanıcıları için en etkili olabilecek birkaç alternatif çözüm var. Her şeyden önce, Web için Office’e ulaşabilir veya Microsoft’un Android sürümünü yükleyebilirsiniz. Ancak, bu sürümlerin her ikisinin de yerel Windows yazılımında bulunan tüm özelliklere sahip olmadığı belirtilmelidir.

Buna ek olarak, Parallels Remote Application Server için daha talepkar kullanıcılar erişebilir. Bulutu kullanan sanal masaüstlerine ve uygulamalara erişim sağlayan bir çözümdür. Bununla birlikte, ciddi bir sorun olabilir – sanallaştırma, zayıf bir İnternet bağlantısı durumunda çok rahat çalışma ile ilişkilendirilecek sunucularda gerçekleşir.

ChromeBook’lar Microsoft Office Chrome OS’ye Gidiyor

Google ve Parallels ortaklığının, Chrome OS’de MS Office’in tam sürümünü getirmesi bekleniyor. Parallels RAS’ın aksine, uygulamalar doğrudan Chromebook’larda sanallaştırılacaktır.

Parallels Desktop yerel olarak Chrome OS ile entegre edilecektir. Bir dizi avantaj sağlar – daha iyi performans ve uygulamalara çevrimdışı erişim. Ayrıca, Microsoft Office’e ek olarak, kullanıcılar diğer Windows uygulamalarını da çalıştırabilir.

Google’a göre, yeni çözüm Chrome Enterprise müşterileri tarafından kullanılabilecek. Bu yıl sonbaharda mevcut olmalıdır . Microsoft Office ve diğer uygulamalara erişim, sonunda Windows bilgisayarlara ilginç bir alternatif haline gelebilecek şirketlerde Chromebook’ların daha fazla popülaritesine dönüşebilir.

İşletim Sistemi Pazar Payı

Nisan ayında Windows 10’un payı% 57.34’ten% 56’ya düşerse, Mayıs ayında iyileşmeye başladı ve% 57.83’e ulaştı. Windows 10’un kurtarılmasıyla Linux platformu büyümeyi durdurmadı. Nisan ayında% 2.87 ve Mart ayında% 1.36’dan sonra Mayıs ayında% 3.17 oranında hisse aldı. MacOS pozisyonları neredeyse değişmedi – pay% 9.75’den% 9.68’e düştü. Ancak Windows 7 düşmeye devam ediyor – şimdi işletim sistemi% 25.59 ve% 26.3 Mart’tan sonra pazarın% 24’ünü oluşturuyor.

Tarayıcı pazarıyla ilgili olarak, Google tarayıcısı, üstünlüğünü güvenle domine etmeye ve artırmaya devam ediyor. Chrome, Nisan ayındaki% 69,18’den sonra yeni bir rekor olan% 69,81’i zaten oluşturuyor. Edge% 7.76’dan% 7.86’ya hafif yükseldi, ancak Firefox’un üçüncü sırada payı% 7.25’den% 7.23’e düştü.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir