Çernobil Tanığından Corona Virüsü Hakkında Dehşet Verici Açıklamalar

Çernobil Tanığından Corona Virüsü Hakkında Dehşet Verici Açıklamalar

0

Dünyada tarih boyunca korkunç olaylar sıklıkla boy gösterdi. Şu an bunların en günceli ise Çin’in Wuhan kentinde çıkmış olan Corona virüsü. Bir Reddit kullanıcısıysa bu konu hakkında insanın kanını donduracak tarzda açıklamalar yaptı.

Tarih boyunca korkunç salgınlar ve talihsiz olaylar gerçekleşti. Bunlardan en günceli Corona virüsü olsa da yakın geçmişte tüm dünyanın gördüğü en ciddi sorunlardan biri Çernobil’di. Geçtiğimiz sene içerisinde mini bir dizisi çıkan ve tüm dünyanın ilgisini çeken talihsiz olay, Corona virüsüyle birlikte tekrardan akıllarda canlanmaya başladı. Hem Çernobil’i hem de Corona virüsünü birbiri ile ilişkilendiren ilginç bir açıklamaysa bir Reddit kullanıcısından geldi.

Çernobil faciası gerçekleştiği zamanlarda Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nde bulunduğunu iddia eden bir Reddit kullanıcısı, Çernobil zamanında olan olaylarla Çin’de yaşanan olaylar arasında ciddi bir benzerlik gördüğünü belirtti.

Şu an için okuyacaklarınız yalnızca bir iddia olduğu ve kaynağı belirlenmediği için okuduklarınıza biraz şüpheyle yaklaşmanızda büyük fayda olacaktır. Uyarımızı da yaptıktan sonra kullanıcının açıklamalarını inceleyebiliriz.

Resmi olarak teyit edilmemiş bilgilere göre Corona virüsü, Çin’in Wuhan kentinde bulunan BSL-4 laboratuvarından geçtiğimiz aylarda çıkmaya başladı. Birçok Çinli muhbir bu konuyu açıklamaya çalışıp alarm vermeyi denemiş olsa da muhbirler Çin hükümeti tarafından susturuldu.

Aynen Çernobil’de olduğu gibi herkes bu durumu içten çözmeye çalıştı. Neden mi? Çünkü yetersiz ve yeteneksiz görünmek istemediler. Çin dışına salgınla ilgili çıkabilecek herhangi bir haber, sert bir şekilde bastırıldı.

Çernobil ve Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nde olduğu gibi bu salgının ortaya çıkması, ölen birçok kişinin ölüm sebebinin nedeninin virüsün gösterilmesi ve gelecek haftalarda da birçok kişinin öleceği anlamına geliyordu. Bu ölümler, aynı zamanda Çin hükümetinin yetersizliğini de ortaya koyacaktı. Bu tarzda bir düşünce şekli de hoş görülmüyordu çünkü ABD ya da başka demokratik ülkelerde olduğu gibi Çin’i yöneten kişiyi, yetersiz olduğu için görevden alamıyorsunuz. Sizi yöneten kişi görev süresi sonuna kadar ne yaparsa yapsın sizinle birlikte ve iyi geçinmeniz sizin yararınıza olacaktır.
 
 
Tam da bu noktada merkezi muhalefet, tüm hasarı kontrol etmeye başladı. Ulusal kanallar böyle şeyleri göstermiyordu ancak insanların sokaklarda öldüğü ya da zorla kendi evlerine ya da ölü yakım merkezlerine hapsedildiği bir gerçekti. Bu görüntüler Twitter üzerinde ortaya çıkmış olsa da Çin hükümeti, salgın hastalık konusunda tüm tedbirlerinin son derece yeterli olduğunu ve hastalığın birkaç gün içinde yok olacağını bildirdi.
 
Kısaca özetlemek gerekirse yetkililerin gösterdiği olaylara inanamazsınız. Resmi sayılara inanamazsınız. Salgın hastalık çok yüksek ihtimalle Çin bunu kabul etmeden önce birçok yere yayıldı bile. Aynı zamanda olayın ciddiyeti de yetkililerin açıkladıklarının çok üstünde. Bu nedenle Twitter üzerinde gördüğünüz ve hastalığın ne kadar yayıldığını gösteren tüm veriler işe yaramaz. Burada yer alan veriler yetkililerin aktardıklarıyla sınırlı ve gerçeği yansıtmıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir