Cebimizdeki Paranın Geçmişteki Değeri! Parasal Değer Hesapla
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri

Cebimizdeki Paranın Geçmişteki Değeri! Parasal Değer Hesapla

0

Günümüzde pek çok site bizlere inanılmaz imkanlar sunmakta. Bazı siteler ideal ilişki boyunu söylerken, bazıları ise bizi hiç gezmediğimiz mekanlarda gezdirmekte. Bu yazımızda ise paralar ile ilgili bir siteden sizlere bahsedeceğiz. Cebimizdeki paranın geçmişteki değeri öğrenme ister misiniz? Bu site ile parasal değer hesaplama işlemini gerçekleştirme mümkün.

Cebimizdeki Paranın Geçmişteki Değeri Ne Kadar?

Cebimizdeki Paranın Geçmişteki Değeri

Yazımıza konu olan bu site, şimdiki para birimini, istediğimiz yılın para değeriyle kıyaslıyor. Örneğin; elimizde olan 100₺’nin 1980 yılında kaç paraya denk olduğunu bu sitede bulabiliriz. Tabi ki sadece bir ülkenin para birimi bulunmuyor. Farklı ülkelerin para birimlerini bu siteden geçmiş değerleri için bakabilirsiniz.

Haberimize konu olan siteye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Binlerce kullanıcısı bulunan bu sitenin talep görmesinin en büyük nedeni ülkelerde zorlaşan yaşam standartları. Bundan dolayı Türkiye olmak üzere diğer ülkelerden de pek çok kişi bu sitede vakit geçirmekte.

Site ile alakalı yüzlerce yorumdan bir kaç tanesinde eleştiri bulunmaktaydı. Bu eleştirilerden bir tanesi bize de mantıklı geldi. Site içerisinde TL’yi kıyaslama işlemi 1960 yılından öncesi için yapılamamakta. Bu durum biraz can sıkıcı olsada sizin güzel vakit geçirmenize engel tabi ki değil.

Peki söz konusu bu site ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Parasal değer hesaplama sitesini beğendiniz mi? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap