1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Bir TikTok Akımı Daha Yasaklandı! İşte Detaylar


+ - 0

Son zamanların gözdesi olan TikTok platformu yasaklanan akımları ile gündemde. Şimdi de hırsızlığa teşvik eden devious licks akımı tepkilere neden oldu ve yasaklandı. Bir TikTok Akımı Daha Yasaklandı! İşte Detaylar

Bir TikTok Akımı Daha Yasaklandı! İşte Detaylar

Bir TikTok Akımı Daha Yasaklandı! İşte Detaylar

Ne yazık ki pandemi dönemiyle birlikte insanlar evlerine kapandılar. Bu sayede de sosyal medya uygulamalarındaki kullanım sayısında artış gözlemlenmekte. Popüler sosyal medya uygulamaları daha da popüler oldu. Ayrıca insanlar arkadaşları ile uygulamalar üzerinden vakit geçirmeye başladılar. Her geçen gün bir akım ortaya çıkmakta. İnsanlar vakitlerini eğlenerek geçirmek amacıyla bu akımlara dahil olmaktalar. Artık akım denildiği zaman akla ilk TikTok uygulaması geliyor. Platformun içindeki akımlara birçok kullanıcı dahil oluyor.

Bu zamana kadar her ne kadar eğlenceli akımları görsek de bir o kadar da zararlı akımlara şahit olduk. Maalesef ki insanların kendilerine veya topluma zarar vermelerine yol açan zararlı akımlar mevcut. Söz konusu akımların çoğunlukla  belli bir hedef kitlesi yok. Kısa bir zaman içinde trend haline gelen “Devious licks” akımı daha çok öğrenciler arasında yapılmakta. Akıma uymak isteyen kullanıcılar okullarında gördükleri tabela, mikroskop, kapı, saat vb. kamu eşyalarını çalmaktalar. Bu görüntüleri de “challenge” adı altında paylaşıyorlar. Türkçe’ye “meydan okuma” olarak çevirilen challenge’larda herkes birbiriyle bir rekabet ediyor diyebiliriz.

Dışardan bir gözle bakıldığında “devious licks” akımı eğlence amaçlı gözükmekte. Ancak TikTok, hırsızlığın yaygınlaşmasına sebebiyet verdiğine karar vererek akımı yasakladı. Ayrıca bir şirket sözcüsü, Insider’a konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Zararlı davranışlardan kullanıcıları caydırmak için içerikleri engellediklerini belirtti. Sözcü ayrıca “Topluluğumuzun güvende kalmasını istemekteyiz. Suç faaliyetlerini teşvik eden veya mümkün kılan içeriklere izin vermiyoruz” ifadelerini belirtti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca TikTok platformunu kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap