Biz Bize Yeteriz Türkiyem! Milli Dayanışma Kampanyası

Biz Bize Yeteriz Türkiyem! Milli Dayanışma Kampanyası

0
Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası, korona yaz 8119'a yolla.

Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan‘ın da katılımıyla gerçekleştirilen video konferanslı kabine toplantısı 4,5 saat sürdü. Toplantının başkanlığı Cumhurbaşkanı tarafından yapıldı. Erdoğan 4,5 saatin sonunda birde Ulusa Sesleniş konuşması yaptı. Bu konuşmada milli dayanışma kampanyası olan Biz Bize Yeteriz Türkiyem i duyurdu.

Küresel bir sorun haline gelen koronavirüs ile mücadele, dünyanın dört bir yanında olduğu gibi ülkemizde de devam ediyor. Konuyla ilgili kabine üyeleri ile video konferanslı toplantı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, toplantının ardında Ulusa Sesleniş konuşması gerçekleştirdi.

Konuşmasında ülkemizdeki koronavirüs ile mücadele hakkında bilgilendirmeler yapan Erdoğan, yapılan hazırlıkları da açıkladı. Yapılmış ve bundan sonra yapılacak konular hakkında açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem‘ isimli kampanyayıda resmi olarak duyurdu.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem i Duyurdu ve Maaşını Bağışladı

Alınacak tedbirlerde devletin öncülük etmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, Milli dayanışma kampanyasını başlattıklarını duyurdu ve şu açıklamalarda bulundu.

‘Bu kampanya için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından şu anda bilgileri ekranda gözüken bir yardım hesabı açıldı. Ayrıca yine ekranda gözüken kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız, yevmiyeyle geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Her ilimizde ve ilçemizde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı belirleyip bu yardımları kendilerine sunacağız. Gerekirse muhtarlıklarımızı da devreye alarak kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz.

Kampanyayı şahsım olarak 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımız da aynı şekilde bu ayki maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldılar.”

Sağlık Alt Yapımızı Daha Çok Geliştireceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşmasında “Sağlık altyapımız, gerek personel, gerek ilaç ve malzeme, gerekse yoğun bakım yatağı açısından, hamdolsun diğer ülkelere göre oldukça iyi durumdadır. Maskeden tanı kitine ve bağışıklık sistemini güçlendirici kimi ilaçlara kadar hemen her ihtiyacımızı kendimiz karşılayabiliyoruz. Şu ana kadar hastanelerimiz ile diğer sağlık birimlerimize, 24 milyon cerrahi maske, 3 milyonun üzerinde N-95 maske, 1 milyonun üzerinde koruyucu tulum, 181 binin üzerinde koruyucu gözlük dağıttık” dedi ve Türkiye’nin sağlık altyapısında zaten güçlü olan yerini daha da sağlamlaştırmayı hedefledikleri belirtti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir