BitTorrent Coin uçuşa geçti! Hareketli Saatler Yaşanıyor

BitTorrent Coin uçuşa geçti! Hareketli Saatler Yaşanıyor

0

Son yıllarda ülkemizde başta olmak üzere kripto paralara ilgi arttı. Piyasada anlık olarak da hareketli saatler yaşanmakta. Bir çok altcoinin hızlı yükselişleri yatırımcıların dikkatini çekti. Son günlerin yükselen yıldızlarından biri de BitTorrent Coin (BTT) oldu. BitTorrent Coin uçuşa geçti!

2018 yılından beri kripto para borsalarında olan BTT, geçtiğimiz haftalarda da ani yükseliş ve düşüşlerle gündeme gelmişti. Ancak bu yükseliş ve düşüşler sırasında parasını arttıranlarda, azaltanlarda çokça mevcut.

BitTorrent Coin uçuşa geçti!

BitTorrent Coin uçuşa geçti

24 saatlik BTT tablosuna baktığımız zaman yüzde 86 artış görülmekte. Piyasa değerinin  24,948,582,503 TRY, dolaşımdaki arz ise 989,947,047,438 BTT olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Bunun yanında halen daha değeri çok değişken olan BTT, yatırımcıların odak noktası haline geldi.

Bu artışın bir benzerini geçtiğimiz haftalarda da görmüştük. Ancak şuan ki pek beklenen bir gelişme olduğu söylenemez.

BitTorrent Coin ismi birçoğunuza tanıdık gelmiştir. Son yıllarda gittikçe daha fazla merkeziyetsizleşen, popüler bir eşler arası (P2P) dosya paylaşım ve Torrent platformudur. BitTorrent coin anlık olarak yükseliyor ve düşüyor.

Esasen Temmuz 2001’de kullanıma açlan BitTorent, Temmuz 2018’de blockchain platformu TRON tarafından satın alındı.Satın alınışından beri BitTorrent, Şubat 2019’da piyasaya sürülen özel bir yerel kripto para tokeni olan BTT ile birlikte çeşitli araçlar ekledi. BTT, TRON’un kendi blockchain ağı üzerinde TRC-10 standardını kullanarak piyasaya sürüldü. Resmi açıklamaya göre BitTorrent, güncel olarak dünyadaki “en büyük merkeziyetsiz P2P iletişim protokolü.”.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir