Twitter Türkiye’ye temsilci atadı! Beklenen Gerçekleşti

Twitter Türkiye’ye temsilci atadı! Beklenen Gerçekleşti

0

Geçtiğimiz aylarda sosyal medya platformlarına temsilci atama zorunluluğu getirildiğini birçok kişi bilmekte. Ayrıca halk arasında ”sosyal medya yasası” olarak da adlandırılması mevcut.  Facebook’tan LinkedIn’e kadar tüm platformlar bu yasaya uyum sağlayarak temsilci atamıştı. Fakat sadece Twitter bu konuda adım atmamıştı. Dün bu konuyla ilgili sevindirici haber geldi. Twitter Türkiye’ye temsilci atadı ve sosyal medya çalkalandı.

Twitter’ın uzun süre hiçbir adım atmaması ve cezalar ile karşı karşıya kalması sonrasında Twitter kullanıcıları endişeliydi. Birçok kişinin aklında ”Twitter kapanacak mı?” soruları canlandı. Fakat bu endişeli kullanıcılar artık rahat bir nefes alabilecekler. Yapılan açıklama fazlasıyla memnuniyet verici.

Twitter Türkiye’ye temsilci atadı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Artık Twitter da Türkiye’de temsilci bulunduracak!” diyerek diğer platformlar ile benzer şekilde müjdeli haberi verdi.

Twitter, halk arasında sosyal medya yasası olarak bilinen 7253 sayılı kanunda yapılan değişiklikler kapsamında yükümlülüklerini yerine getirmediği için daha önce iki para cezası ve reklam yasağı aldı. Bunun yanında eğer halen temsilci atamasaydı, bant genişliği sınırlandırılacaktı.

Yaşanan bu gelişmeler ile birlikte ülkemizde yürürlüğe giren kanun hızlı bir şekilde yurtdışı kaynaklı şirketler tarafından uyulmaya başlandığı görülmekte. Peki bu durumlar ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir