Bitcoin’e TikTok’tan Darbe Geldi! İşte Detaylar

Bitcoin’e TikTok’tan Darbe Geldi! İşte Detaylar

0

2021 yılı itibariyle kripto para birimleri çok daha fazla yaygınlaşmakta. Kripto para denilince akla ilk gelen Bitcoin ise sürekli gündemde yerini korumakta. BTC, Çin ve ABD gibi ülkelerin yasaklarıyla boğuşurken şimdi de sosyal medya platformundan darbe yedi. Bitcoin’e TikTok’tan Darbe Geldi! İşte Detaylar

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok, bu hafta markalı içerik politikasında değişikliğe gitti. Bu politika içerisinde hem üreticileri hem tüketicileri korumak amaçlanırken politika kapsamına kripto para birimleri de dahil oldu. Son karara göre video içerisinde tanıtım amaçlı kripto paralara yer verilemeyecek.

Bitcoin’e TikTok’tan Darbe Geldi! İşte Detaylar

Bitcoin’e TikTok’tan Darbe! İşte Detaylar

Kısa video formatında sosyal ağ uygulaması sadece kripto para videolarına değil; ayrıca döviz ticareti, yatırım hizmetleri, ticaret platformları başta olmak üzere finansal hizmetleri topluca yasakladı. Şirket şu açıklamada bulundu;

Paranın mali varlıklarının, kredilerin ve kredi kartlarının ödünç verilmesi ve yönetimi, şimdi al sonra öde (BNPL) hizmetleri, ticaret platformları, kripto para birimi, döviz, banka ve ön ödeme kartları, döviz ticareti, piramit şeması (finansal olmayan hizmetler dahil), yatırım hizmetleri, kredi onarım hizmetleri, kefalet senedi, borç yardımı programları, küçük yatırımla çabuk zengin olma planları, borç konsolidasyonu hizmetleri ve kuruş açık artırması dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak üzere her türlü finansal hizmet veya ürünler yasaktır.

Eğer yasak olan konularda paylaşım yapılırsa şirket yaptırım uygulayacak. Bu yaptırımlarda ilk olarak içerik üreticisine uyarı göndermekte. Uyarıda hatanın tekrarlanmaması gerektiği belirtilmekte. Sonrasında ise daha büyük yaptırımlar uygulanmakta.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir