Bir Vatandaşımızda Daha Corona Virüsü Tespit Edildi

Bir Vatandaşımızda Daha Corona Virüsü Tespit Edildi

0
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gece yaptığı açıklamada son hafta Türkiye’ye dönüş yapmış bir vatandaşımızda corona virüsünün tespit edildiğini duyurdu. Bu açıklamayla birlikte ülkemizde resmi açıklamaya göre 6 kişide corona virüsü bulunuyor.
 
Dünyada şiddetli bir şekilde etkisini gösteren corona virüsü (Kovid-19), ülkemizde de gitgide etkisini arttırmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı yeni açıklamayla Umre’den dönen bir vatandaşımızda corona virüsünün tespit edildiğini duyurdu. Bu bilgiyle birlikte ülkemizde bulunan resmi Kovid-19 vakası 6’ya çıkmış oldu.
 


 
 
Bakan Koca’nın resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruda, umreden dönen vatandaşların 14 gün kuralına uymaları gerektiğini açıkladı.
 
Son 1 hafta içinde umreden dönen bir vatandaşımızın corona virüsü testinin pozitif çıktığını belirten Koca, “Umre’den yeni döndüyseniz 14 gün kuralına uymanızı ısrarla istiyoruz. Son bir hafta içinde dönen bir yurttaşımızın testi maalesef pozitif çıktı. Yeni vakalardan endişeliyiz. Lütfen ziyaretçi kabul etmeyin. Sağlık taramasından geçmiş olmak sıfır risk anlamına gelmez.” şeklinde açıklama yaptı.
 
UMREDEN YENİ DÖNDÜYSENİZ 14 Gün Kuralına uymanızı ısrarla istiyoruz. Son bir hafta içinde dönen bir yurttaşımızın testi MAALESEF POZİTİF çıktı. Yeni vakalardan endişeliyiz. Lütfen ziyaretçi kabul etmeyin. Sağlık taramasından geçmiş olmak sıfır risk anlamına gelmez.

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) March 14, 2020

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir