Binance’a Soruşturma Başlatıldı! ABD’den Soruşturma

Binance’a Soruşturma Başlatıldı! ABD’den Soruşturma

0

 Chainalysis Inc isimli firma geçtiğimiz yılda ABD Adalet Bakanlığı tarafından görevlendirilmekte. Söz konusu şirket Binance’a soruşturma açtı. Binance, dünyanın en büyük borsaları arasında bulunmakta. Ayrıca açılan bu soruşturma hakkında açıklamalar geldi. Binance’a Soruşturma Başlatıldı! ABD’den Soruşturma

Binance’a Soruşturma Başlatıldı! ABD’den Soruşturma

Binance'a Soruşturma Başlatıldı! ABD'den Soruşturma

Binance  Chainalysis Inc tarafından 2017 yılında kurulan kripto para borsasıdır. Fakat bu piyasa hızla büyüyerek rakiplerini arkasında bırakmakta. Bu günlerde kara para aklama ve vergi suçu nedeniyle ABD Gelir İdaresi ve Adalet Bakanlığı soruşturma başlattı.

Söz konusu şirketin Singapur ve ABD gibi ülkelerde ofis bulunmakta. Bunun yanında şirkete Chainalysis Inc tarafından inceleme yapılmakta. Fakat 2020 yılı içerisinde Kripto Para borsasına inceleme başlatılmış ve bazı suç örgütlerinin Binance aracılığıyla para transferi yaptığı anlaşılmakta.

Bu konu hakkında Binance sözcüsü Jessica Jung, Bloomberg’e açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada; Yasal yükümlülüklerimizi ciddiye alarak işlerimizi yürütüyoruz. Ayrıca ABD kanunlarına uygun işlemler gerçekleştiriyoruz. Henüz soruşturma ile ilgili açıklama yapmamız mümkün değil. Fakat şüpheli etkinlikleri ve kara para aklamayı önleme konusunda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullanmakta.

Mevcut bulunan kripto para borsalarının vergi kaçırma ve yasadışı faaliyetlerden para elde etmek için kullanıldığı belirtilmekte. Ayrıca ABD’li yetkililer konu ile ilgili yasal düzenleme yapılması gerektiğini söylemekte.

Peki siz kripto para borsası olan Binance’ı kullanmakta mısınız? Yaşanan gelişmeler ile ilgili düşünceleriniz neler?Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir