Bill Gates Koronavirüsün Ne Zaman Biteceğini Açıkladı!
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bill Gates Koronavirüsün Ne Zaman Biteceğini Açıkladı!

0

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle beraber adını sıkça duyduğumuz Bill Gates yeni bir açıklama ile geldi. Gates, pandeminin ne zaman sona ereceğini açıkladı. Bill Gates Koronavirüsün Ne Zaman Biteceğini Açıkladı!

Bill Gates Koronavirüsün Ne Zaman Biteceğini Açıkladı!

Bill Gates Koronavirüsün Ne Zaman Biteceğini Açıkladı!

Bildiğiniz üzere yaklaşık olarak 2 yıldır tüm dünya koronavirüs ile mücadele içinde. Virüsün bitmesi için aşı çalışmaları devam ederken bir yandan da çıkan yeni varyantlar durumu zorlaştırıyor. En son ortaya çıkan Omicron, sahip olduğu direnç ve yayılma potansiyeli ile dünya bir kez daha tetikte. Ancak Bill Gates konu ile ilgili bir açıklamada bulundu. Sıkça virüs hakkında konuşan ünlü milyarder, salgının kritik aşamasının biteceği tarihi verdi.

Bill Gates, Covid-19 çıktığı günden beri gündemde ve aşılama çalışmalarını desteklemekte. Şimdi ise ses getirecek bir haberle geldi; GatesNotes isimli blog sitesinde yeni analizlerini paylaştı.  Pandemi döneminin geleceği hakkında yorumlar yapan ünlü milyarder, “salgının akut safhasının 2022’de sona ereceğini düşünüyorum” dedi. Fakat önlemlerin alınmaya devam edilmesinin önemli olduğunu ve  aşılama çalışmalarının olması gerektiğini belirtmekte. Ek olarak Omicron ve diğer varyantlara da değinen ünlü milyarder, hızlı aşılar ve antiviral ilaçlar için yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini söylemekte. Ayrıca Gates, “Omicron varyantının tehlikeli olduğuna şüphe yok” cümlesini kullandı. Gates’in kurucusu olduğu vakıf, dünya çapında pek çok çalışmayı finanse ederek covidle mücadele etmekte.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap