Berat Albayrak Instagram Hesabını Kapattı!

Berat Albayrak Instagram Hesabını Kapattı!

0

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, resmi olan Instagram hesabını da bu sabah saatlerinde kapattı. Kısa süre önce Twitter hesabını kapatan Albayrak, Bakanlık görevinden sağlık sorunları sebebi ile istifa ettiğini Instagram üzerinden açıklamıştı. Berat Albayrak Instagram gündem oldu.

Eski Bakan Albayrak’ın paylaştığı metinden 1 gün sonra Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bir açıklama yaptı. Açıklama içerisinde “görevden af talebi” kavramı kullanıldı. TDK’da, af kelimesinin ikinci anlamı görevden çıkarılma olarak tanımlıyor.

Berat Albayrak Instagram hesabı ile yollarını ayırdı

Berat Albayrak Instagram hesabını bu sabah saatlerinde kapattı.

Eski Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın resmi Instagram profiline girdiğimizde bizi “Kullanıcı bulunamadı!” uyarısı karşılıyor. Geçtiğimiz günlerde, Berat Albayrak’ın görevden af için bir talepte bulunduğunu ve bu talebin kabul edildiğini duyurulmuştu.

İstifa talebini sunduktan sonra Instagram hesabını açık tutmaya devam eden Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın af talebini kabul etmesinden sonra hesabını kapattığı gözlemlendi.

876 bin adet takipçiye sahip olan Berat Albayrak, ilgili açıklamasında artık ailesine zaman ayıracağını ve siyasete ara verdiğini söylemişti. Albayrak’ın Instagram hesabını ilerleyen günlerde açıp açmayacağı bilinmezliğini koruyor.

Bu süreç içerisinde hep birlikte kapatılan hesapların açılıp açılmayacağını göreceğiz. Bazı kişiler her iki hesaba da siber saldırı yapıldığını düşünüyor. Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan oldu. Lütfi Elvan’ın yeni görevi açıklandıktan sonra sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

Albayrak’ın bu hamlelerini nasıl yorumluyorsunuz? Söz konusu durum hakkında fikirlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir