Ay’da Yapılacak Evler Nasıl Görünecek! Görseller Paylaşıldı

Ay’da Yapılacak Evler Nasıl Görünecek! Görseller Paylaşıldı

0

Uzay turizmi ile ilgili çalışmalarını uzun yıllardır sürdüren Elon Musk’ın yanı sıra, Avrupa Uzay Ajansı ve NASA gibi kurumlarda astronotların uzayda konaklamasını sağlayacak çözümler ile ilgili fikir üretiyor. Bu kapsamda Avrupa Uzay Ajansı, ilk astronot evlerinin görüntüsü hakkında görseller yayınladı. Ay’da yapılacak evler gösterildi.

Cowley astronotların yaşayacağı silindir şeklindeki bu evlerin 10 yıl içerisinde inşa edilmeye başlanacağına inanıyor. Ancak söz konusu yapıların radyasyona karşı dayanıklı bir şekilde inşa edilmesi gerekiyor.

Ay’da Yapılacak Evler!

Ay'da Yapılacak Evler

NASA, 2024 yılına kadar Ay’a bir kadın ve bir erkek astronot göndereceği hakkında açıklama yaptı. Artemis uzay görevine uygun gördüğü 18 astronotun isimlerini 9 Aralık tarihinde resmi olarak duyurmuştu. Ay’a sürdürülebilir bir koloni kurmak söz konusu görevlerin parçalarından bir tanesi.

Kolonideki mühendislerin, kraterlerdeki buzdan su üretmek gibi Ay’daki kaynakları nasıl kullanacağını öğrenebilmesi ile ilgili çalışmalar yapılması düşünülüyor. NASA’nın hedefi 2030’lara kadar bir kadın ve bir erkek astronot daha göndermek. Bu sayede orada yerleşik hayata daha hızlı erişmek isteniyor.

Bu kapsamda Ay’ın daha önce keşfedilmemiş alanlarının incelenmesi ve  başka astronotların da Mars’a gidebilecekleri bir üst kurulması amaçlanıyor. Bu amaçlar doğrultusunda uzayla ilgili uluslar arası şirketler çalışmalarına devam ediyor.

Söz konusu Ay’da astronotlar için yapılması planlanan konaklama yerleri, evler ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir