Ay Macerası için Elon Musk Kararını Verdi

Ay Macerası için Elon Musk Kararını Verdi

2

SpaceX Starship roketi için yapılan çalışmalarının ay macerası mercek altında olduğu aktarıldı. NASA astronotlarını uzaya başarılı bir şekilde gönderen Elon Musk, şimdi de Ay macerasına kaldığı yerden devam etmek istiyor.

Elon Musk SpaceX Starship roketi için düğmeye bastı

Ay Macerası

Yeni alınan bilgilere göre Elon Musk‘ın SpaceX’te çalışan bütün çalışanlara bir e-posta gönderdiği ortaya çıktı. Gönderilen e-postada, çalışanların bu proje için hız kesmeden çalışması gerektiği yer alıyor.

Musk, SpaceX’in en önemli ve öncelikli projesinin Starship roketi olduğunu açıkladı. Deneyimli iş insanı, yazdığı e-postada şu sözlere yer verdi: “SpaceX için en önemli projenin (SpaceX Dragon projesi dışında) Starship olduğunu düşünün.”

SpaceX, geçen yıl karşımıza çıkan Starship roketinin içerisinde 100 kişinin taşınabileceğini ve insanlarla beraber kargoların da Ay ile Mars’a başarılı bir şekilde götürülebileceğini açıkladı. Ayrıca bu aracın tek kullanımlık olmayıp birden fazla hizmet sağlayabileceği aktarıldı.

Falcon uçuşunu başarı ile tamamlayan Elon Musk, 2022 yılından önce Ay’a inmek istiyor. Kendisinin 2024 planı ise insanların Ay’da yaşamasını mümkün kılacak olan kargoları Ay’ın yüzeyine yerleştirmek üzerine kuruldu. Ay macerası düşüncesi heyecan yaratıyor.

Bundan böyle Elon Musk’ın California’da bulunan ofislerde vakit geçirmek yerine Texas’a yoğunlaşacağı anlaşılıyor. Zira Texas’da SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketi adına mesai yapılıyor. Musk, bu roketi adeta kendisinin “göz bebeği” olarak görüyor.

Hatırlanacağı üzere NASA’da yöneticilik görevini üstelenen Jim Bridenstine, 27 Eylül 2019 tarihinde SpaceX hakkında şöyle bir açıklama yapmıştı: “Yarınki SpaceX duyurusunu dört gözle bekliyorum. Bu arada Commercial Crew ekibi, faaliyet planının çok (yıllarca) gerisinde.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Çok sevdiğim biri bu adam ya ufku çok geniş, projeleri baya önemli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir