Selfie Kamera Çözümü Artık Seri Üretimde

Selfie Kamera Çözümü Artık Seri Üretimde

0
Selfie Kamera

Ekran içi selfie kamera çözümü, günümüzde akıllı telefon tasarımının kutsal kasesi olarak kabul ediliyor. Çünkü çentik, delik açma veya açılır kamera olmadan uygun bir tam ekran deneyimine izin veriyorlar.

Sadece 2020’nin sonuna ve 2021’de ekran içi selfie kameralı telefonları görmeyi bekliyoruz, ancak ekran üreticisi Visionox zaten bir çözümün seri üretimini duyurdu.

ITHome’a göre , Visionox çözümü daha iyi bir deneyim sunmak için çeşitli donanım iyileştirmeleri sunuyor. Bu ince ayarlar, ekranın kamera alanında gelişmiş saydamlığı ve paraziti en aza indirmek için “sektörde ilk sürücü devresi ve piksel yapısı tasarımı” (makine çevirisine göre) içerir.

Ayrıca, Visionox bir yazılım algoritması sunmak için cihaz üreticileriyle birlikte çalışmaktadır. Bu algoritmanın kırınımı, parlamayı en aza indireceği ve “sisleme” etkisini azaltacağı bildiriliyor. Bu nedenle, ITHome’a göre bu, daha parlak ve netliği artırılmış fotoğraflarla sonuçlanacaktır.

Xiaomi yöneticisi, daha önce Ocak ayında ekran içi selfie kameraların seri üretiminin birkaç teknolojik engelden dolayı imkansız olduğunu belirtti. Daha özel olarak, yönetici, inç kare başına 400 piksel ekranların ekran içi selfie kamera tarafından yakalanan ışık miktarını önemli ölçüde azalttığını söyledi. Redmi genel müdürü ayrıca daha düşük bir karar almayı seçmenin kendi sorunlarına yol açtığını söyledi.

Görünüşe göre Visionox bu sorunları çözmüş olabilir ya da gönderinin ilk önce olması için zaten ileriye doğru baskı yapıyor. Visionox ekran içi selfie kameralara sahip ilk cihazların “yakında” çıkacağı bildiriliyor.

Teknolojisi hakkında daha fazla bilgi için firma ile temasa geçtik ve yanıt verirse / yanıtladığında makaleyi güncelleyeceğiz. Mobil teknolojinin daha fazla kapsamını mı arıyorsunuz? Ardından aşağıdaki listede yer alan makalelerimize göz atın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir