Araştırmacılar, Corona Virüsünün Görüntülerini Yayınladı

Araştırmacılar, Corona Virüsünün Görüntülerini Yayınladı

1

ABD’li araştırmacılar, binlerce kişiyi tesiri altına alan corona virüsünü görüntülediler. Araştırmacılar, corona virüsünün görüntüsüne ulaşabilmek için iki farklı türde elektron mikroskobu kullandılar.

Corona virüsü şu ana kadar yaklaşık 70.000 kişiyi etkilerken 1370 kişinin de hayatına son verdi. Virüsün tedavisi konusunda ise bilim insanlarının çalışmaları devam ediyor.

ABD’de bulunan Ulusal Alerji ve Bulaşık Hastalıklar Enstitüsü’nün Rocky Mountain Laboratuvarları’ndan (RML) bilim insanları, corona virüsünü görüntülediler. Araştırmacılar, corona virüsünü görüntülemek için iki farklı tip elektron mikroskobu kullandılar.

Virüsler, bir koruyucu bir protein tabakasının içinde DNA veya RNA’dan sadece birine sahip olan küçük yapılardır. Virüsler, tipik bir ışık mikroskobu ile görüntülenemeyecek kadar küçüktür. Bu nedenle virüslerinde görüntülenmesinde elektron mikroskobu kullanılır.
Rock Mountain Laboratuvarları’ndan bilim insanları da corona virüsünü görüntülemek için iki farklı yüksek çözünürlüklü elektron mikroskobu kullandılar.

Araştırmacılar, corona virüsünün görüntülenmesinde tarama elektron mikroskobu ve iletim elektron mikroskobunu kullandılar. Her iki mikroskop türünde de görüntü elde etmek için ışık demeti yerine odaklanmış elektron demetleri kullanılır. Odaklanmış elektron demetlerinin yollanmasından sonra elde edilen görüntüler sonradan renklendirilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 22 Nisan 2020

  Gerçekten korkunç bir durum içerisindeyiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir