Telegram mesajlar için gelecek yeni faydalı özellik

Telegram mesajlar için gelecek yeni faydalı özellik

0

Telegram WhatsApp’ın en önemli alternatifi olarak günümüzde sıkça anılıyor. Aynı zamanda gün geçtikçe kullanıcı sayısını artırıyor. Güvenlik konusundaki özellikleri ve avantajları ile dikkat çeken Telegram mesajlar, geçtiğimiz günlerde 6.3 beta sürümü güncellemesiyle bir çok özellik kazandı. Telegram mesaj baloncuğu ile kullanıcı karşısına çıkacak.

Gelen güncellemenin özelliklerinden birisini gözden kaçıranlar mevcut fakat bazı gözlem gücü yüksek kullanıcılar bu özelliği hemen fark etti. Messenger’da bulunan mesaj baloncuklarını andıran bu yeni özellik, Telegram‘ı devamlı olarak kullanan kişilerin hoşuna gidecek.

Burun farkıyla Messenger gibi: Telegram mesajlar baloncuğu

Burun farkıyla Messenger gibi: Telegram mesajlar baloncuğu

Kısa süre önce Telegram uygulamasına gelen güncelleme ile birlikte bundan sonra kullanıcılar profil resmi yerine profil videosu ekleyebiliyordu. Fotoğraf kısmında ise düzenleme imkânı sunan bu beta güncellemesinin mesaj baloncuğu özelliği de gün yüzüne çıkmış oldu.

Mesajların öne çıkmasını sağlayan konuşma baloncuğu, sık sık iletişim kurduğunuz kişilerle ana ekranda uygulamayı açmadan konuşma imkânı sunuyor. Güncelleme sayesinde ise işler daha kolay hale gelebiliyor. Aynı mesaj baloncuğu bir süredir Facebook’un Messenger’ında yer alıyor. Facebook’dan bu özelliği kullanmaya alışık olan kişiler diğer uygulamalarda da bu baloncuğu arıyordu.

Oppo Find X2 Pro için meydana çıkan ekran görüntülerinde bu özelliğin kare şeklinde eklendiği görülüyor. Diğer platformlarda özellik baloncuk olarak yuvarlak bir şekilde sunuluyor.

Pixel ve Asus Android telefonlarda bu özellik açıldığında stabil çalışamıyor olsa da yine de şu an için Oppo Find X2 Pro’da iyi çalışıyor gibi duruyor. Eğer özellik stabil hale getirilirse bütün telefonlar için sunulacak deniyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir